apteka internetowa domzdrowia
{alt}
0 szt., wartość: 0,00 PLN
Zobacz koszyk
MAGNEZIN 500 MG, 60 TABLETEK

MAGNEZIN 500 MG, 60 TABLETEK

Obsługa Klienta
512 726 975
pon. - pt. 9:00 - 18:00
Zobacz inne produkty POLFA GRODZISK
Cena:  14,29 PLN 

Produkt chwilowo niedostępny

Podaj swój e-mail a otrzymasz powiadomienie, gdy produkt wróci do oferty.
Email
Zatwierdź

    

Produkty podobne

Regital, 90 tabletek

Regital, 90 tabletek

43,99 PLN
Regital preparat zalecany jest przy:
 • wypadaniu włosów
 • łamliwych i rozdwajających się włosach
 • KARDIOSTABIL 60 TABLETEK

  KARDIOSTABIL 60 TABLETEK

  8,60 PLN
  Uzupełnienie diety poprawiającej ogólne działanie układu krążenia ...

  MAGNEZIN 500 MG, 60 TABLETEK

  Typ produktu: bez recepty
  Opakowanie 60 tabletek
  Skład 1 tabletka zawiera: Magnesii carbonas basicum - 500 mg
  Działanie MAGNEZIN wyrównuje niedobory magnezu w organizmie powstałe w wyniku długotrwałego stosowania diety pokarmowej o niskiej zawartości tego mikroelementu, natomiast bogatej w nasycone kwasy tłuszczowe 1ub spowodowane jego nadmierną utratą w przebiegu różnych chorób.

  Jony magnezowe pełnią podstawową rolę w regulacji szybkości reakcji enzymatycznych związanych z przemianą węglowodanową, białkową i tłuszczową, są niezbędne w procesie skurczu mięśni oraz wykazują działanie na ośrodkowy układ nerwowy.

  Wskazania MAGNEZIN może być stosowany w celach leczniczych i profilaktycznie. W celach leczniczych stosuje się jako lek uzupełniający terapię w chorobach serca (zaburzenia rytmu serca, niewydolność krążenia z towarzyszącą arytmią komorową), skurczach mięśni i drętwieniu kończyn. Profilaktycznie lek stosuje się w stanach zmęczenia, rozdrażnienia, w zaburzeniach snu, w bólach mięśni a także w czasie długotrwałego stosowania niektórych leków moczopędnych, doustnych środków antykoncepcyjnych, podczas kuracji odchudzających oraz przy dużych wysiłkach fizycznych.
  Przeciwwskazania Ciężka niewydolność nerek i znaczne niedociśnienie tętnicze. Preparatu nie należy stosować podczas biegunki.
  Dawkowanie Profilaktycznie, dorośli 1 tabletkę 3 razy na dobę, zależnie od zapotrzebowania organizmu na jony magnezowe.
  Działania niepożądane Niekiedy mogą wystąpić zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, miękkie stolce).
  Interakcje Związki magnezu stosowane doustnie zmniejszają wchłanianie tetracyklin, preparatów żelaza i związków fluoru (fluorochinolony) oraz leków przeciwzakrzepowych pochodnych warfaryny. Fosforany, duże dawki wapnia i nadmiar lipidów mogą zmniejszać wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego. Leki moczopędne np. furosemid nasilają wydzielanie magnezu z moczem powodując jego niedobory w organizmie. Aminoglikozydy, środki zwiotczające oraz kolistyna stosowane jednocześnie z preparatami magnezowymi mogą być przyczyną porażenia mięśniowego.
  Produkt znaleziono w kategoriach:
  Postać: tabletki
  Producent: POLFA GRODZISK
  Dorośli i dzieci: dorośli
  magnez  
  Szukaj
  MAGNEZIN 500 MG, 60 TABLETEK Opinie i oceny
  Krzysztof  Wróblew
  Dobry wybór!
  Dobry wybór dlatego, że przy dobrej cenie 60 tabletek - w jednej tabletce jest aż 130 mg jonów magnezowych. Przyswajalnych! To rzadka koncentracja, polecam!
  Adres został zmieniony