apteka internetowa domzdrowia
{alt}
0 szt., wartość: 0,00 PLN
Zobacz koszyk
LAMISILATT 1 - WYSTARCZY 1 APLIKACJA, PŁYN DO STOSOWANIA NA SKÓRĘ

LAMISILATT 1 - WYSTARCZY 1 APLIKACJA, PŁYN DO STOSOWANIA NA SKÓRĘ

Obsługa Klienta
512 726 975
pon. - pt. 9:00 - 18:00
Zobacz inne produkty NOVARTIS
Cena:  23,09 PLN 

Produkt chwilowo niedostępny

Podaj swój e-mail a otrzymasz powiadomienie, gdy produkt wróci do oferty.
Email
Zatwierdź

    

Produkty podobne


LAMISILATT 1 - WYSTARCZY 1 APLIKACJA, PŁYN DO STOSOWANIA NA SKÓRĘ

Typ produktu: bez recepty
Opakowanie 4 G
Skład Substancja czynna:
- terbinafinum

Substancje pomocnicze:
- akrylanów i oktyloakryloamidu kopolimer
- hydroksypropyloceluloza (hyproloza)
- triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha
- etanol 96%

Działanie LAMISILATT 1 działa przeciwgrzybiczo na grzyby powodujące grzybicę stóp (stopa atlety). Po nałożeniu na stopy lek tworzy na skórze bezbarwną błonę, która stopniowo uwalnia substancję czynną do skóry.
Wskazania LAMISILATT 1 jest przeznaczony do jednorazowego leczenia grzybicy stóp (stopa atlety).

Jak stwierdzić, że pacjent ma grzybicę stóp (stopę atlety)?
Grzybica stóp (stopa atlety) obejmuje tylko stopy. Często zaczyna się ona między palcami, może jednak rozprzestrzenić się również na podeszwy i boki stóp.

Najczęściej występujący rodzaj grzybicy stóp (stopa atlety) powoduje pękanie i łuszczenie się skóry. Tym objawom towarzyszyć może również obrzęk, pęcherze lub sączące owrzodzenia, a także często uczucie swędzenia i pieczenia.

Przeciwwskazania Nadwrażliwości na terbinafinę lub którykolwiek ze składników pomocniczych leku.
Dawkowanie Lek jest przeznaczony tylko dla osób dorosłych. Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat.

Lek stosować na skórę tylko jednorazowo. Nie należy aplikować leku ponownie.

LAMISILATT 1 należy stosować na obie stopy nawet wtedy, gdy zmiany chorobowe są widoczne tylko na jednej ze stóp. Ten sposób stosowania leku zapewnia całkowite usunięcie z powierzchni stóp także niewidocznych ognisk zakażenia grzybiczego.

Po nałożeniu na skórę, lek szybko wysycha tworząc cienką błonę. Zawartość jednej tuby wystarcza do leczenia obydwu stóp.

LAMISILATT 1 uwalnia substancję czynną do skóry. W skórze utrzymuje się przez kilka dni, niszcząc grzyby wywołujące stopę atlety. W celu uzyskania jak najlepszych wyników leczenia, należy unikać mycia i opłukiwania stóp w ciągu 24 godzin po nałożeniu leku LAMISILATT 1.

Zaleca się stosowanie leku LAMISILATT 1 po prysznicu lub kąpieli.

Sposób stosowania
- Jest to jednorazowa aplikacja.
- Umyć obydwie stopy i dokładnie je wysuszyć.
- Umyć i wysuszyć ręce.
- Zdjąć nakrętkę z tuby.
- Lek należy nakładać na obie stopy - należy użyć około połowy zawartości tuby na każda stopę, tak aby pokryć skórę. Należy zakończyć nakładanie leku na jedną stopę, przed rozpoczęciem nakładania go na drugą stopę.
- Nałożyć palcami cienką warstwę leku na skórę każdej stopy. Nakładać lek równomiernie na skórę między palcami, wokół palców, a także na podeszwę oraz po bokach stopy.
- Nie wcierać i nie masować.
- Nałożyć lek w ten sam sposób na drugą stopę, nawet jeśli skóra stopy wygląda na zdrową. Ten sposób stosowania zapewnia całkowite usunięcie z powierzchni stóp także niewidocznych ognisk zakażenia grzybiczego.
- Lek pozostawić do wyschnięcia na 1 - 2 minuty, przed nałożeniem obuwia.
- Po zastosowaniu leku umyć ręce ciepłą wodą z mydłem.
- Nie myć i nie ochlapywać stóp przez 24 godziny po nałożeniu leku LAMISILATT 1. Stopy można delikatnie umyć następnego dnia, o tej samej porze, o której dzień wcześniej zastosowano lek. Po umyciu stopy należy delikatnie osuszyć.
- Nie należy nakładać leku ponownie.

Działanie grzybobójcze preparatu LAMISILATT 1 rozpoczyna się natychmiast po jego nałożeniu. Powstała na powierzchni skóry błona sprawia, że substancja czynna przenika do skóry, gdzie działa przez kilka dni.
Stan skóry powinien poprawić się po kilku dniach, ale może upłynąć do 4 tygodni nim skóra stóp stanie się ponownie zdrowa.
Jeśli po upływie 1 tygodnia od zastosowania leku objawy zakażenia nie ustępują, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Nie zaleca się powtórnego stosowania leku LAMISILATT 1 w leczeniu tego samego zakażenia grzybiczego.

Jak wspomagać leczenie lekiem LAMISILATT 1?
Nie myć stóp przez 24 godziny po nałożeniu leku. Po upływie 24 godzin należy regularnie myć stopy. Osuszać nogi unikając tarcia. Mimo że skóra może swędzieć, należy unikać zadrapań i zadraśnięć w leczonych miejscach, gdyż powstające wówczas uszkodzenia mogą opóźniać proces zdrowienia lub sprzyjać rozszerzeniu się zakażenia. Z uwagi na możliwość przenoszenia się zakażenia grzybiczego, należy przestrzegać używania własnego ręcznika oraz ubrań. W celu uniknięcia ponownego zakażenia należy często prać ręczniki i ubrania.

Działania niepożądane Reakcje w miejscu podania, w tym suchość skóry, podrażnienie skóry lub uczucie pieczenia po aplikacji, występują niezbyt często. Zwykle są łagodne, przejściowe i nieszkodliwe.
Interakcje W czasie stosowania leku LAMISILATT 1, nie należy nakładać innych leków na stopy (nawet tych wydawanych bez recepty) lub stosować innego leczenia na stopy.
Informacje dodatkowe Ciąża i karmienie piersią
Przed zastosowaniem leku LAMISILATT 1 należy poradzić się lekarza lub farmaceuty, gdyż nie ma odpowiednich danych dotyczących stosowania leku u kobiet w ciąży.

Terbinafina przenika do mleka matki, dlatego leku LAMISILATT 1 nie należy stosować u kobiet karmiących piersią.

Produkt znaleziono w kategoriach:
Postać: żel
Producent: NOVARTIS
Dla kogo: dla seniorów
Szukaj
Wyniki wyszukiwania dla: Lamisilatt
LAMISILATT KREM 15 G

LAMISILATT KREM 15 G

  zobacz opinie
Produkt chwilowo niedostępny
34,09 PLN

LAMISILATT KREM 0,01 G/G 30 G (TUBA) zdublowana karta!!!!

Produkt chwilowo niedostępny
41,07 PLN
LAMISILATT 1 - WYSTARCZY 1 APLIKACJA, PŁYN DO STOSOWANIA NA SKÓRĘ Opinie i oceny
Leszek  Skórka
Dobry wybór
Nie do końca działa tak szybko i skutecznie, jak w reklamie. Ale na pewno skuteczniejszy i wygodniejszy od stosowania kremu.
Ryszard  Brzeg Dolny
Szybkie rozwiązanie
Miałem przez długie lata problem z powracającą grzybicą międzypalcową. Po zastosowaniu tego środka - po dobie zdjąłem "opatrunek" (rodzaj niewidocznej skarpetki z żelu) i odpukać ... od 3 tygodni spokój. Ponieważ jestem ostrożny w szafowaniu zadowoleniem, na razie oceniam na 4 i czekam dalej.
Agata  Warszawa
Działa! Naprawdę!
Problemy ze stopami po wizycie na basenie czy na plaży nawet, gdzie zdarza się niestety przejść kawałek na boso, zniknęły! Usunięty problem, po tygodniu ani śladu. Polecam dla tych, którym inne specyfiki wcześniej nie pomagały.
Adres został zmieniony