Jesteś tutaj:

Które zioła poprawiają przemianę materii i wspomagają odchudzanie?

Wiosna! Oczyszczanie i odchudzanie znowu na topie. Dowiedz się, które zioła mogą pomóc w poprawie przemiany materii.

Które zioła poprawiają przemianę materii i wspomagają odchudzanie?
Bardzo często można usłyszeć obiegowe powiedzenie, że czyjaś nadwaga lub otyłość wynika ze złej (słabej) przemiany materii. Osoba taka uważa, że nic nie może z tym zrobić i czuje się usprawiedliwiona. Jednak prawda wygląda zupełnie inaczej - istnieje wiele sposobów, dzięki którym możemy znacznie poprawić własną przemianę materii.

Jednak co to właściwie jest przemiana materii?

Przemiana materii to inaczej metabolizm, czyli wszystkie przemiany zachodzące w żywym organizmie. Dobra przemiana materii oznacza sprawne przyswajanie i przetwarzanie spożytych pokarmów, tak aby ich nadmiar nie odkładał się w postaci tłuszczu. Szybkość przemiany materii zależy od wielu czynników takich jak uwarunkowania genetyczne, wiek, płeć, masa ciała, tryb życia, dieta, stan zdrowia. Jak widać na wiele z tych czynników mamy wpływ. Wśród najważniejszych należy wymienić tryb życia oraz dietę (w skład której wchodzą suplementy przyspieszające przemianę materii).

Kuracja oczyszczająca organizm

Bardzo dobrym sposobem na poprawienie przemiany materii jest przeprowadzenie kuracji oczyszczającej organizm. Skuteczne oczyszczanie organizmu polega na usunięciu zalegających w nim toksyn i produktów przemiany materii poprzez przyspieszenie ich metabolizmu. To prowadzi do polepszenia ich rozpuszczalności w wodzie, a następnie wydalenia z organizmu wraz z moczem. Jednym z lepszych sposobów oczyszczania organizmu jest zastosowanie ziół.

Zioła poprawiające przemianę materii

Zioła przyspieszają metabolizm organizmu, działają moczopędnie i napotnie, wpływają regenerująco na wątrobę, zwiększają produkcję i wydzielanie żółci, stymulują pracę przewodu pokarmowego.
Jako zioła działające moczopędnie i napotnie można zastosować brzozę białą, fiołek trójbarwny, wiązówkę błotną lub łopian większy.
Mniszek lekarski, dziurawiec zwyczajny, kocanka piaskowa oraz cykoria działają żółciotwórczo i żółciopędnie. Karczoch dodatkowo wpływa regenerująco na komórki wątroby i poprawia ich metabolizm.
Tamaryndowiec (powidlik indyjski), suszone jabłka, śliwki oraz winogrona przyspieszają pracę przewodu pokarmowego.
Morszczyn przyspiesza metabolizm całego organizmu.
Każde z powyższych ziół można kupić jako oddzielny surowiec, jednak zaplanowanie kompletnej terapii może okazać się trudne a ponadto czasochłonne i uciążliwe w stosowaniu. Alternatywą dla takiego postępowania może być zastosowanie jednego z preparatów oczyszczających będącego profesjonalnie zestawioną mieszanką powyższych ziół.

Suplementy poprawiające przemianę materii

Kolejnym sposobem na poprawę przemiany materii jest zastosowanie odpowiednich suplementów diety. Do najważniejszych suplementów przyspieszających przemianę materii należą preparaty zawierające guaranę (bogate źródło kofeiny), HCA, zieloną i czerwoną herbatę, bromelinę, KELP, ocet jabłkowy.

Spodobał Ci się artykuł?
Chcesz wiedzieć więcej?
Te i inne tematy związane z odchudzaniem znajdziesz w darmowym Poradniku Odchudzania Domzdrowia.pl

Komentarze(0)

    Znaleziono również w


    Polecamy również


    Zobacz Także