Jesteś tutaj:
GRIPEX 24 TABLETKI POWLEKANE
GRIPEX 24 TABLETKI POWLEKANE
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 24 tabletki
Skład Paracetamol (Paracetamolum) 325 mg
Chlorowodorek pseudoefedryny (Pseudoephedrini hydrochloridum) 30 mg
Bromowodorek dekstrometorfanu (Dextrometorfani hydrobromidum) 10 mg
Działanie Gripex działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwkaszlowo.
Inne składniki preparatu Gripex udrażniają przewody nosowe poprzez zmniejszenie przekrwienia i obrzęku śluzówki oraz ilości wydzieliny.
Wskazania Gripex stosowany jest w przeziębieniu, grypie, stanach grypopodobnych, zapaleniu zatok, bólach głowy, gardła, mięśni i stawów.
Przeciwwskazania Nie należy przyjmować leku jeśli:
  • Wcześniej obserwowano objawy uczulenia na którykolwiek składnik leku.
  • Występują następujące schorzenia: wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6- fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia rytmu serca.
  • Podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.
  • Podczas leczenia zydowudyną.
  • Nie należy stosować u kobiet w I trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią. - Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

    Zachować szczególną ostrożność stosując Gripex jeśli:

  • Stosowanie preparatu przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby.
  • Ostrożnie stosować u osób z niewydolnością nerek, astmą oskrzelową, nadczynnością gruczołu tarczowego, zaburzeniami snu pod postacią bezsenności.
  • W czasie przyjmowania leku nie wolno spożywać alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.
  • Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol.
  • Nie należy podawać leku dzieciom poniżej 7 roku życia.
  • Dawkowanie Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 2 tabletki 3-4 razy na dobę (nie więcej niż 8 tabletek w ciągu doby).

    Dzieci 7-12 lat: 1 tabletka 3-4 razy dziennie (nie więcej niż 4 tabletki w ciągu doby).

    Działania niepożądane Mogą wystąpić:
  • zawroty głowy, senność, zmęczenie, omamy, reakcje skórne, obrzęk naczynioruchowy, duszność, zwiększona potliwość, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, napad astmy oskrzelowej, nudności, wymioty, zaparcie, bóle brzucha, uszkodzenie wątroby, zaburzenia nastroju, agranulocytoza, trombocytopenia, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa, zaburzenia oddawania moczu lub zatrzymanie moczu.
  • U pacjentów wrażliwych obserwowano nieznaczne podwyższenie ciśnienia krwi i przyspieszenie czynności serca.
  • Interakcje Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. W przypadku równoczesnego stosowania doustnych leków przeciwcukrzycowych, leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny), ryfampicyny, leków przeciwpadaczkowych, leków uspokajających i nasennych, inhibitorów MAO, zydowudyny, leków sympatykomimetycznych, hormonów tarczycy, doustnych środków antykoncepcyjnych, cymetydyny, chinolonów i werapamilu przed przyjęciem leku należy zasięgnąć opinii lekarza.
    Informacje dodatkowe W czasie stosowania leku nie należy pić alkoholu. Lek może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.
    Postać tabletki 
    Dorośli i dzieci dorośli 
    Składnik dekstrometorfan  pseudoefedryna  paracetamol 
    Ocena

    Oceny i opinie

    Twoja ocena

    • Henryk: Stosowałem nie pomogło! Wystawianie średniej dla Gripexu 5 to jak wystawić parówce w tej skali oceny 6!
    • Teresa: Produkt jest dobry lecz koniecznie w przypadku grypy czy przeziębienia. Dobrze jest zażyć jeszcze inne suplementy i witaminy.
    • Andrzej: Naprawdę świetny lek przy objawach grypy: gorączki, bólu głowy, kaszlu, bólu gardła. Skutecznie walczy z grypą i szybko stawia na nogi! Serdecznie polecam!
    • Katarzyna: Polecam. Pomaga w walce z grypą, gorączką, bólem. Efekty zgodne z opisem.
    • Marek Witold: W schorzeniu SM przeziębienie to kolejne udogodnienie w rozwoju tego chorzenia. Muszę dbać o siebie, więc Gripex mam zawsze przy sobie. Czy w domu czy w szpitalu czy na rehabilitacji. Jak do tej pory nie zawiodłem się na Gripexie.
    • więcej ocen i opinii ›

    Podobne produkty

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.