Jesteś tutaj:

Jak szybko schudnąć?

Wiele osób chciałoby jak najszybciej pozbyć się zbędnych kilogramów. Szczególnie jest to ważne wtedy, gdy zbliża się sezon letni i nie mamy już możliwości maskowania niewygodnych detali naszej sylwetki, za pomocą grubszych ubiorów.Zastanówmy się w jaki sposób, można przyspieszyć utratę zbędnych kilogramów, nie szkodząc jednocześnie swojemu zdrowiu.

Jak szybko schudnąć?
Wiele osób chciałoby jak najszybciej pozbyć się zbędnych kilogramów. Szczególnie jest to ważne wtedy, gdy zbliża się sezon letni i nie mamy już możliwości maskowania niewygodnych detali naszej sylwetki, za pomocą grubszych ubiorów.

Zastanówmy się w jaki sposób, można przyspieszyć utratę zbędnych kilogramów, nie szkodząc jednocześnie swojemu zdrowiu.

Jeśli zależy nam na szybkiej redukcji masy ciała, musimy wdrożyć w nasze życie kilka ważnych "procedur", które wymagają bezwzględnego przestrzegania, w celu osiągnięcia zamierzonego przez nas celu!

Usystematyzuj swoje nawyki żywieniowe

Im szybciej zaczniesz, tym szybciej Twój organizm stanie się podatniejszy na inne zabiegi związane z procesem odchudzania. Tłuszcz odłożony w ciele, będzie łatwiej "spalić".
 • Najważniejsze jest, aby posiłki składały się z mniejszych porcji i były częstsze. Związane jest to z koniecznością obkurczenia ścian żołądka. Nasz żołądek bardzo szybko przyzwyczaja się, do przyjmowania dużych porcji pokarmu. Na skutek tego zjawiska, częściej odczuwamy potrzebę jedzenia w ciągu dnia, natomiast po głównych posiłkach szybciej zaczynamy odczuwać głód. Co z tego wynika? Jeśli codziennie będziemy jeść zbyt obfite posiłki, nasz żołądek będzie domagać się częstszego jedzenia coraz to większych porcji. Zakończmy to błędne koło jak najszybciej!
 • Zapomnijmy o podjadaniu pomiędzy posiłkami!
 • Nie spożywajmy posiłku w pośpiechu. Mózg otrzymuje pierwszy komunikat: "zjadłam/em" dopiero po 20 minutach od rozpoczęcia posiłku, więc jeśli będziemy się spieszyć zjemy dużo, dużo więcej zanim poczujemy sytość. Pomocne okazuje się być w tym względzie, dłuższe przeżuwanie kęsów pokarmu.
 • Woda zawsze pod ręką. Do picia na co dzień, najlepiej nadają się wody nisko-, bądź średniozmineralizowane. Dostarczają organizmowi niezbędnych minerałów i jednocześnie oczyszczają organizm z toksyn.

Rano przed posiłkiem wypij szklankę wody z plastrem cytryny. Pobudzi twój żołądek i zmusi go do pracy.

Nie zaleca się picia wód smakowych.
 • Najlepiej wybrać pieczywo razowe i spożywać je w małych ilościach (1 - 2 kromki na dzień). Pieczywo razowe jest zdrowe, ale ma to do siebie, że jest ciężkostrawne i może powodować wzdęcia. Zamiast pieczywa możesz jeść chleb chrupki (ok. 3 kromek na dzień) lub wafle ryżowe. Można z nich przyrządzić wyśmienite kanapki, a różnica jest znacząca. Oto dowody: kromka białego chleba to ok. 110 kcal, razowego - 85 kcal, chleb chrupki - ok. 30 kcal, wafel ryżowy bez soli - 25 kcal.
 • Stosuj zioła zamiast soli! To będzie trudne - zwłaszcza dla tych, którzy solili wszystko w nadmiernych ilościach. Ale z czasem kubki smakowe przyzwyczają się do nowych, zdrowych, niesolonych potraw. Dopiero po odstawieniu soli, odczujemy prawdziwy smak warzyw i mięs. Włączając zioła w swoją dietę, możemy przyspieszyć spalanie zapasów tłuszczu. Oto przykłady ziół, które będą w tym pomocne: papryka ostra, pieprz, imbir, liść laurowy, curry.
 • Ostatni posiłek w każdym dniu, powinniśmy spożywać przed godziną 19.00. Niektórzy dietetycy uważają, że nasza przygoda z jedzeniem powinna kończyć się o godzinie 18.00. Naukowcy motywują ten argument, koniecznością wykorzystania przez nasz organizm zapasów energetycznych, dostarczonych z pożywieniem w ciągu całego dnia. Jeśli zjemy przed spaniem obfity posiłek, wtedy energia w nim zawarta nie zostanie spożytkowana tylko odłożona w formie tkanki tłuszczowej.

Detoksykacja organizmu

Oczyść swój organizm ze szkodliwych związków przemiany materii. Szczególnie pomocna w tym procesie jest pokrzywa. Codziennie należy wypić co najmniej 1 szklankę herbatki pokrzywowej. Możemy wykorzystać również do tego celu zioła sypane. Dostępne preparaty: POKRZYWA FIX, POKRZYWA LIŚCIE.

Wzbogać swoją dietę w błonnik!

Błonnik jest substancją pochodzenia roślinnego. Pod względem chemicznym jest to mieszanina polisacharydów (celuloza, pektyny, śluzy).

Dlaczego błonnik jest tak cenny w procesie odchudzania?

 • Zmniejsza łaknienie i przyczynia się do przyspieszenia perystaltyki jelit, dzięki czemu pokarm, który się do nich dostaje jest szybciej trawiony i nie zalega w przewodzie pokarmowym.
 • Hamuje przedostawanie się do krwiobiegu tłuszczu z pożywienia, co powoduje, że ten nagromadzony w tkankach jest spalany.
 • Zwiększa objętość pokarmu, pęczniejąc w naszych jelitach. Dzięki temu powoduje, że jesteśmy bardziej najedzeni, przez co nie sięgamy po pożywienie tak często. Nie powinniśmy rezygnować z błonnika po zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów, gdyż zapobiega on wystąpieniu efektu jojo.
Błonnik może być stosowany przez chorych na cukrzycę, o podwyższonym poziomie cholesterolu, chorych na miażdżycę oraz kamicę żółciową.

Jeżeli zależy nam na szybkiej redukcji masy ciała, zaleca się spożywanie nawet do 40 g błonnika dziennie. Jednak należy pamiętać, o zwiększeniu spożycia wody do 2-3 litrów na dzień, ponieważ przy małym nawodnieniu organizmu błonnik nie jest skuteczny.

Naturalne źródło błonnika: kapusta biała oraz czerwona, czarne porzeczki, maliny, jabłka, ananasy, pieczywo razowe i pełnoziarniste.

Dostępne preparaty: COLON C, BŁONNIK Z ANANASEM, BIO-BŁONNIK, BŁONNIK COMPLEX.

Zastosuj chrom organiczny!

Jest to biologicznie aktywna postać chromu, ułatwia kontrolę poziomu cukru w organizmie i spalanie tłuszczów.

Zmniejsza łaknienie, a szczególnie apetyt na słodycze!

Wpływ chromu na nasz organizm polega na:
 • regulacji poziomu cukru we krwi
 • wspomaganiu działania insuliny
 • wspomaganiu odchudzania
Systematyczne zażywanie chromu reguluje poziom cukru we krwi, dzięki czemu znikają napady niepohamowanego głodu i chęć podjadania między posiłkami. Znacząco spada łaknienie na słodycze (u niektórych osób całkowicie zanika potrzeba jedzenia łakoci). Dzięki temu łatwiej zrzucimy parę kilogramów. Suplementacja diety w chrom jest niezwykle istotna, szczególnie przy współczesnym modelu żywienia, gdy większość pokarmów jest wysoko przetworzona, a więc uboga w ten pierwiastek.

Dostępne preparaty: CHROM PLUS, BIO-CHROM, OLIMP CHELA-CHROM, NATURKAPS CHROM.

Znajdź czas na aktywność fizyczną

Prócz wyżej wymienionych sposobów, na zmianę swoich nawyków żywieniowych, ważnym aspektem jest aktywność fizyczna. Szczególnie pomocne mogą okazać się spacery o charakterze marszu. Świeże powietrze bardzo dobrze wpływa na nasz organizm i jest czynnikiem umożliwiającym szybszą utratę masy ciała, oczywiście w połączeniu ze zmianą stylu odżywiania.

Nie obawiajmy się wdrożyć powyższych rad w życie

Dzięki nim możemy zyskać zgrabną sylwetkę w niedługim czasie, a co najważniejsze z pożytkiem dla naszego organizmu!

Musimy jednak pamiętać, że rezultaty jakie osiągniemy, są uzależnione od naszej silnej woli.

Anna Machura


Spodobał Ci się artykuł?

Chcesz wiedzieć więcej?

Tematy związane z odchudzaniem znajdziesz w darmowym Poradniku Odchudzania Domzdrowia.pl


Komentarze(0)

  Znaleziono również w


  Polecamy również


  Zobacz Także