Jesteś tutaj:

Ocet jabłkowy - pomocny w zrzuceniu zbędnych kilogramów

Ocet jabłkowy jest szczególnie wskazany dla osób, które w celu zrzucenia zbędnych kilogramów, decydują się na dietę. Zapobiega również efektowi jo-jo.

Polecamy: http://www.domzdrowia.pl/berrator-spalacz-tluszczu 

Ocet jabłkowy - pomocny w zrzuceniu zbędnych kilogramów
Ocet jabłkowy jest produktem fermentacji soku lub moszczu jabłkowego. Ocet jabłkowy możemy kupić w sklepie spożywczym i z powodzeniem stosować jako dodatek do sałatek, czy też innych dań. Jest bogaty w wiele substancji: kwasy - octowy, cytrynowy, mlekowy, a także witaminy, minerały oraz pektyny.

Ocet otrzymywany z jabłek - jak działa
Ocet jabłkowy poza swoimi walorami smakowymi, które wzbogacają nasze potrawy, ma również właściwości lecznicze.
 • pobudza wydzielanie soku żołądkowego - ułatwiając tym samym trawienie.
 • zawiera również pektynę - substancja ta z jednej strony poprawia funkcjonowanie przewodu pokarmowego, z drugiej obniża poziom cholesterolu.

Profilaktyczne stosowanie octu jabłkowego korzystnie wpływa na zdrowie człowieka.

Odchudzające działanie octu jabłkowego
Ocet jabłkowy:
 • pobudza procesy trawienne ułatwiając spalanie większych ilości kalorii
 • pomaga w trawieniu tłuszczy, przyspieszając i pomagając organizmowi w usunięciu zbędnych zapasów tkanki tłuszczowej
 • pomaga w usuwaniu toksyn zgromadzonych w organizmie

Pomocne działanie przy redukcji wagi stwierdzono tylko dla octu jabłkowego. Nie wykazano takiego działania dla innych octów - np. winnego czy spirytusowego.

Kiedy sięgnąć po ocet jabłkowy

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Berrator, opinie, opis oraz działanie

Ocet jabłkowy będzie szczególnie wskazany dla osób, które w celu zrzucenia zbędnych kilogramów, decydują się na dietę. Właściwa dieta, to rozsądne obniżenie kalorii, nie drastyczne i nagłe, lecz łagodne i rozłożone w czasie.
Należy wspomnieć o efekcie jo-jo, który może pojawić się po skończeniu kuracji odchudzającej. Efekt jo-jo to powrót do wagi sprzed odchudzania, lub przytycie powyżej wagi sprzed kuracji odchudzającej. Pojawia się on często po dietach ze znacznym obniżeniem przyjmowanych kalorii oraz głodówkach, które są ponadto niebezpieczne dla organizmu. Ocet jabłkowy może chronić przed wystąpieniem efektu jo-jo.

Czy ocet jabłkowy w postaci "tradycyjnej"" jest lepszy od octu jabłkowego w postaci kapsułki
Decydując się na kurację octem jabłkowym - mamy dwie możliwości:
Pierwsza to zakup octu jabłkowego dostępnego w sklepie spożywczym (lub też własne wyprodukowanie) i picie rozcieńczonego (2 łyżki na szklankę wody lub soku) trzy razy dziennie przed posiłkami i przed snem.
Druga - to gotowe preparaty octu jabłkowego - najczęściej w połączeniu z innymi substancjami wspomagającymi odchudzanie np. błonnikiem, zieloną herbatą czy CLA.

To na co się zdecydujemy, zależy tylko i wyłącznie od naszych upodobań i preferencji. Nie można jednoznacznie powiedzieć, która postać octu jabłkowego jest lepsza, a która gorsza.
Jak stosować ocet jabłkowy
 • w celu zrzucenia zbędnych kilogramów, ocet jabłkowy najlepiej stosować ze zbilansowaną, rozsądną dietą.
 • preparaty octu jabłkowego, lub też rozcieńczony ocet jabłkowy, powinno się przyjmować trzy razy dziennie - rano na czczo, przed głównym posiłkiem w środku dnia, oraz przed snem. Początkowo nasza waga może szybko się zmniejszyć - wynika to z właściwości odwadniających octu. Jednakże na właściwe zrzucenie zbędnych kilogramów, czyli redukcji tkanki tłuszczowej musimy poczekać dłużej. Trudno jest dokładnie określić, jak szybko pojawią się właściwe efekty odchudzania.
 • nie powinno się zwiększać dawek przyjmowanego octu jabłkowego.
 • nie powinno się go przyjmować przez dłuższy okres czasu, ale należy robić przerwy: np. po skończeniu opakowania lub po miesięcznej kuracji tydzień-dwa tygodnie przerwy.

Osoby mające wrażliwy żołądek powinny zrezygnować ze stosowania octu jabłkowego w postaci płynnej. Bardziej wskazane są w takich przypadkach gotowe preparaty zawierające ocet jabłkowy.
Osoby mające problemy z wątrobą powinny bardzo ostrożnie i w niewielkich ilościach stosować ocet jabłkowy jako dodatek do potraw. Osoby takie powinny zrezygnować z octu jabłkowego jako środka wspomagającego kurację odchudzającą.

Czy stosowanie octu jabłkowego jest bezpieczne

WYBRANE DLA CIEBIE: Berrator - opis i opinie

Tak - stosowanie octu jabłkowego, jeżeli tylko nie przekroczymy zalecanych dawek, będzie bezpieczne.
Nie powinno się wraz z octem jabłkowym przyjmować innych preparatów - zarówno lekarstw, jak i suplementów diety.
Ocet jabłkowy może zaburzać wchłanianie niektórych substancji leczniczych, ze względu na swój odczyn - stąd powinno się zachować odstęp ok. 2 godzin, pomiędzy przyjęciem leku, a przyjęciem octu jabłkowego.
Nie ma przeciwwskazań do stosowania octu jabłkowego z tabletkami antykoncepcyjnymi, pamiętając o ww. przerwie pomiędzy przyjęciem leku, a octu.
mgr farm. Aleksandra Uruszczak

Spodobał Ci się artykuł?
Chcesz wiedzieć więcej?
Te i inne tematy związane z odchudzaniem znajdziesz w darmowym Poradniku Odchudzania Domzdrowia.pl

Komentarze(0)

  Znaleziono również w


  Polecamy również


  Zobacz Także