Jesteś tutaj:

Na bezsenność tylko sprawdzone leki

Problem bezsenności rośnie z roku na rok, Polacy coraz więcej wydają na leki mające pomóc w leczeniu tej uporczywej dolegliwości. Łączna kwota wydatków na preparaty w 2010 roku przekroczyła 100 mln złotych. Co głównie kupują Polacy? Jakie leki wybierać, aby skutecznie pozbyć się bezsenności?

Na bezsenność tylko sprawdzone leki
Problem bezsenności rośnie z roku na rok, Polacy coraz więcej wydają na leki mające pomóc w leczeniu tej uporczywej dolegliwości. Łączna kwota wydatków na preparaty w 2010 roku przekroczyła 100 mln złotych. Co głównie kupują Polacy? Jakie leki wybierać, aby skutecznie pozbyć się bezsenności?

Żyjemy w coraz szybszym tempie, jesteśmy zestresowani, mamy coraz mniej czasu na relaks i wypoczynek. W takich warunkach każdy organizm tym bardziej potrzebuje zdrowego i regenerującego snu. A co w sytuacji, kiedy pojawiają się problemy również ze snem? Najczęściej sięgamy po leki na bezsenność, suplementy diety i parafarmaceutyki. Od razu pojawia się pytanie, które z nich są najskuteczniejsze, a do tego bezpieczne dla organizmu?

Leki, a nie suplementy!

Przede wszystkim warto sięgnąć po preparat, który jest lekiem, a nie suplementem diety. Dlaczego? Bo według polskiego prawa, aby preparat został zarejestrowany jako lek, musi przejść rygorystyczne testy kliniczne sprawdzające jego wysoką jakość i bezpieczeństwo stosowania. Leki, nawet te dostępne bez recepty, mają w ten sposób potwierdzoną skuteczność i sprawdzone mechanizmy działania. Z tego też powodu warto przyjrzeć się dokładnie preparatom, które wybierzemy do leczenia bezsenności.

Warto stawiać na naturalne leki!

Nie tylko trzeba zwracać uwagę na rodzaj preparatu, ale także na jego skład. Sięgajmy po te naturalne. Tylko leki oparte na ekstraktach pochodzenia roślinnego pozwalają na zdrowy sen. Umożliwiają głęboki regenerujący sen, dzięki czemu rano budzimy się wyspani i wypoczęci. Wśród substancji roślinnych szczególnie polecane są ekstrakty z korzenia waleriany i z szyszek chmielu. Mają właściwości uspokajające i wyciszające organizm, działają analogicznie jak substancje występujące w organizmie. Tylko te dwie mają potwierdzoną naukowo skuteczność w leczeniu bezsenności.

Niektóre leki nasenne, głównie te syntetyczne, mogą wypłycać sen. Z tego powodu, nawet po przespanej całej nocy budzimy się zmęczeni. Leki syntetyczne czasami nie pozwalają na głęboki sen, kiedy organizm najlepiej odpoczywa i regeneruje się.

Małe dawki też mogą być skuteczne!Lekarze zalecają, aby farmakoterapię w leczeniu bezsenności stosować nie dłużej niż kilka tygodni. Do tego im mniejsza dawka wywołująca efekt terapeutyczny, tym lepiej. Dlatego warto wybierać naturalne leki nowej generacji, które gwarantują wysoką skuteczność i minimalizują ryzyko uzależnienia.

Jednym słowem - skuteczny lek na bezsenność powinien łączyć w sobie trzy podstawowe cechy: bezpieczeństwo i jakość potwierdzone badaniami, naturalne składniki pochodzenia roślinnego i wysoką skuteczność w małych dawkach. Na rynku jest już lek na bezsenność spełniający te trzy kryteria – to LUNAPRET - lek roślinny, przebadany klinicznie, o udokumentowanej skuteczności. LUNAPRET to lek naturalny, w którym substancje czynne to wyłącznie wyciągi roślinne w postaci ekstraktów z waleriany i chmielu. Jest bezpieczny, dzięki innowacyjnej formule minimalizuje ryzyko uzależnienia. LUNAPRET pozwala na głęboki zdrowy sen, dzięki czemu obudzimy się wypoczęci i pełni chęci do życia.


Komentarze(0)