Jesteś tutaj:
ACTIFED, SYROP 100 ML
ACTIFED, SYROP 100 ML
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 100 ML
Skład 5 ml syropu zawiera:

substancje czynne:
triprolidyny chlorowodorek 1,25 mg
pseudoefedryny chlorowodorek 30 mg
dekstrometorfanu bromowodorek 10 mg

substancje pomocnicze:
sorbitol roztwór 70%
sodu benzoesan
metylu hydroksybenzoesan
czerwień koszenilowa
etanol 96%
zapach jeżynowy
lewomentol
wanilina
woda oczyszczona

Działanie Lek Actifed ma postać przezroczystego syropu o czerwonej barwie i smaku jeżynowym.
Lek Actifed zawiera triprolidynę, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Triprolidyna jest lekiem przeciwalergicznym, powoduje zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa, wyciek z nosa, świądu i kichania.
Pseudoefedryna jest lekiem zmniejszającym przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych.
Dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo hamując ośrodek kaszlowy w rdzeniu przedłużonym.
W wyniku działania trzech substancji czynnych lek łagodzi objawy przeziębienia, takie jak katar i kaszel.
Wskazania Lek Actifed wskazany jest w celu łagodzenia objawów towarzyszących stanom zapalnym górnych dróg oddechowych, w których korzystne jest podanie leku zmniejszającego przekrwienie błony śluzowej nosa, leku przeciwalergicznego oraz leku przeciwkaszlowego. Lek jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku od 7 lat.
Przeciwwskazania Nie należy stosować leku Actifed w następujących przypadkach:
u dzieci w wieku poniżej 7 lat
u pacjentów, u których stwierdzono nietolerancję na lek lub którykolwiek z jego skadników lub akrywastatynę
u pacjentów z ciężkim nadciśnieniem tętniczym lub niestabilną chorobą wieńcową
u pacjentów, którzy przyjmują lub przyjmowali przez ostatnie dwa tygodnie leki z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (leki stosowane m.in. w depresji)
u pacjentów przyjmujących furazolidon (lek przeciwbakteryjny)
u pacjentów, u których kaszel jest związany z astmą oskrzelową lub jeśli kaszel ma charakter produktywny, zwłaszcza z dużą ilością wydzieliny
u pacjentów z niewydolnością oddechową lub z ryzykiem jej wystąpienia
u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby
Dawkowanie Lek należy stosować zgodnie z zaleconym dawkowaniem. Jeśli po 3 dniach objawy nie ustąpią, należy odstawić lek i zwrócić się po poradę do lekarza.

Lek stosuje się doustnie.

Dawkowanie u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat
10 ml syropu trzy lub cztery razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa wynosi 40 ml.

Dawkowanie u dzieci w wieku 7 do 12 lat
5ml syropu trzy lub cztery razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa wynosi 20 ml.

Stosowanie syropu Actifed jest przeciwwskazane u dzieci w wieku poniżej 7 lat.

Dawkowanie u pacjentów w podeszłym wieku
Nie przeprowadzono szczegółowych badań dotyczących działania leku Actifed u pacjentów w podeszłym wieku, ale doświadczenie wskazuje, że stosowanie dawkowania zalecanego dorosłym jest również odpowiednie u takich pacjentów. Zaleca się zwrócenie szczególnej uwagi na czynność nerek i wątroby (patrz poniżej punkty 'Dawkowanie u pacjentów z niewydolnością wątroby' ,'Dawkowanie u pacjentów z niewydolnością nerek').

Dawkowanie u pacjentów z niewydolnością wątroby
Doświadczenie wskazuje, że dawkowanie zalecane dorosłym, jest również odpowiednie u pacjentów z łagodną niewydolnością wątroby. Należy zachować ostrożność w przypadku stosowania preparatu u pacjentów z łagodną lub umiarkowaną niewydolnością wątroby. W przypadku ciężkiej niewydolności wątroby nie należy stosować leku Actifed.

Dawkowanie u pacjentów z niewydolnością nerek
Należy zachować ostrożność podczas stosowania produktu u pacjentów z umiarkowaną lub ciężką niewydolnością nerek, szczególnie u pacjentów ze współistniejącą chorobą układu sercowonaczyniowego.

Działania niepożądane Jak każdy lek, lek Actifed może powodować działania niepożądane.

Mogą wystąpić objawy pobudzenia lub hamowania ośrodkowego układu nerwowego, najczęściej zgłaszano senność. Opisywano również zaburzenia snu i rzadko omamy.
Sporadycznie mogą wystąpić: wysypka skórna, z podrażnieniem lub bez podrażnienia, przyspieszenie czynności serca, suchość błony śluzowej jamy ustnej, nosa i gardła. Sporadycznie opisywano także zatrzymanie moczu u mężczyzn (w takich przypadkach ważnym czynnikiem predysponującym mogło być powiększenie gruczołu krokowego).
Dekstrometorfan sporadycznie może powodować nudności, wymioty i zaburzenia żołądka i jelit.

Interakcje Jednoczesne stosowanie leku Actifed oraz trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, leków pobudzających układ współczulny (takich jak leki zmniejszające przekrwienie błon śluzowych, leki hamujące łaknienie, leki psychotropowe o działaniu podobnym do amfetaminy) lub leki hamujące monoaminooksydazę, które zaburzają przemianę amin pobudzających układ współczulny, może niekiedy powodować wzrost ciśnienia tętniczego krwi.

Ze względu na zawartość pseudoefedryny lek Actifed może częściowo odwracać działanie obniżające ciśnienie tętnicze krwi leków, które zaburzają czynność układu współczulnego, takich jak: bretylium, betanidyna, guanetydyna, debryzochina, metylodopa oraz leki blokujące receptory adrenergiczne.

Informacje dodatkowe Maksymalna ilość w zamówieniu wynosi 2 opakowania

Możliwość wystąpienia uzależnienia od leku
Opisano kilka przypadków nadużywania dekstrometorfanu, jednak nie wykazano żadnych objawów uzależnienia podczas stosowania dawek terapeutycznych.

Ciąża
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Syrop Actifed może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad możliwym zagrożeniem dla płodu.

Karmienia piersią
Przed zastosowaniem syropu Actifed kobiety karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem.

Prowadzenia pojazdów i obsługa maszyn
Podczas stosowania leku Actifed nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Ważne informacje o niektórych składnikach leku Actifed
Lek Actifed zawiera małe ilości etanolu (alkoholu), mniej niż 100 mg w 5 ml.
Lek Actifed zawiera sorbitol, pacjenci z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy nie powinni go stosować. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. 5 ml syropu zawiera 5 g sorbitolu. Lek może mieć lekkie działanie przeczyszczające. Wartość kaloryczna 2,6 kcal/g sorbitolu.
Lek Actifed zawiera metylu hydroksybenzoesan oraz czerwień koszelinową, które mogą powodować reakcje alergiczne.

Postać syrop 
Dorośli i dzieci dorośli  dzieci 
Składnik triprolidyna  pseudoefedryna  dekstrometorfan 
Ocena Nie dodano jeszcze żadnej oceny. Kliknij aby dodać ocenę jako pierwszy!

Oceny i opinie

Twoja ocena


Podobne produkty

Lek przeciwkatarowy, zmniejszający ilość wydzieliny z nosa.

Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.