Jesteś tutaj:
ALLERTEC WZF 7 TABLETEK
ALLERTEC WZF 7 TABLETEK
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 7 tabletek
Skład
  • dichlorowodorek cetyryzyny (Cetirizini dihydrochloridum) - 10 mg
  • Działanie Lek działa przeciwalergicznie, nie dopuszczając do działania substancji, która uwalnia się w organizmie w czasie reakcji alergicznych (histaminy).
    Wskazania Wskazany w leczeniu przewlekłych i sezonowych alergicznych stanów zapalnych błony śluzowej nosa, sezonowego alergicznego zapalenia spojówek, przewlekłej idiopatycznej pokrzywki. Kreska dzieląca ułatwia dawkowanie u dzieci.
    Przeciwwskazania
  • nadwrażliwość na składniki leku, hydroksyzynę lub pochodne piperazyny
  • krańcowa niewydolność nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min)
  • Dawkowanie
  • Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka raz na dobę.
  • Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 1 tabletka raz na dobę lub 1/2 tabletki dwa razy na dobę.
  • Dzieci w wieku poniżej 6 lat: U dzieci w wieku poniżej 6 lat zaleca się stosowanie cetyryzyny w postaci kropli lub syropu.
  • Działania niepożądane
  • senność, zmęczenie, ból głowy, zawroty głowy (o nieznacznym nasileniu); pobudzenie;
  • suchość w jamie ustnej, ból brzucha, nudności, biegunka, zapalenie gardła, zapalenie błony śluzowej nosa.

    Donoszono o pojedynczych przypadkach takich działań niepożądanych jak:

  • zmniejszenie liczby płytek krwi;
  • nadwrażliwość, wstrząs anafilaktyczny (objawy: zaburzenia krążenia, spadek ciśnienia tętniczego, duszność, obrzęki, świąd, pokrzywka);
  • pobudzenie, agresja, dezorientacja, depresja, omamy, bezsenność, tiki;
  • drgawki, zaburzenia smaku, zaburzenia ruchu, mimowolne ruchy kończyn i ciała, parestezje (mrowienie, drętwienie), omdlenie, drżenie;
  • zaburzenia akomodacji, niewyraźne widzenie, rotacyjne ruchy gałek ocznych;
  • przyspieszenie czynności serca;
  • biegunka;
  • zaburzenia czynności wątroby (zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, zwiększenie stężenia bilirubiny) - zwykle ustępujące po odstawieniu leku;
  • świąd, wysypka, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy (objawy: obrzęk twarzy lub gardła mogący utrudniać oddychanie) - jeżeli takie objawy wystąpią, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem;
  • trudności w oddawaniu moczu, zatrzymanie moczu;
  • ogólne osłabienie, złe samopoczucie, obrzęk;
  • zwiększenie masy ciała.
  • Interakcje
  • Nie obserwowano oddziaływania (interakcji) cetyryzyny z innymi lekami, takimi jak pseudoefedryna, cymetydyna, ketokonazol, erytromycyna, azytromycyna, diazepam.
  • Stwierdzono niewielkie zmniejszenie szybkości wydalania cetyryzyny z organizmu podczas jednoczesnego przyjmowania teofiliny (lek stosowany m. in. w astmie oskrzelowej) w dawce 400 mg na dobę.
  • Cetyryzyna może nasilać działanie leków działających hamująco na ośrodkowy układ nerwowy, np. leków uspokajających.
  • Jednoczesne stosowanie cetyryzyny i rytonawiru (lek stosowany w zakażeniu wirusem HIV) w dawkach wielokrotnych nasila działanie cetyryzyny.
  • Informacje dodatkowe Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC.
    Chronić od światła i wilgoci.
    Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
    Postać tabletki 
    Dorośli i dzieci dorośli 
    Składnik cetyryzyna 
    Ocena

    Oceny i opinie

    Twoja ocena

    • Mirosław: Sprawdzony i skuteczny produkt w okresie "alergenowym".
    • Agnieszka: Na wiosenne pyłki Allertec jest wspaniałym sprzymierzeńcem. Koniec z kichaniem, koniec z katarem. Nareszcie można normalnie zaczerpnąć świeżego powietrza na łące pełnej kwiatów.
    • Dorota: Allertec to mój obrońca przed męczącym katarem, łzawieniem oraz wysypką. Pomaga od paru dobrych lat walczyć z uciążliwą alergią na ''prawie wszystko''. Polecam.

    Podobne produkty

    W celu przeciwdziałania objawom uczuleniowym ...

    Wskazany w leczeniu objawów alergii

    Wskazany w leczeniu objawów alergii

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.