
Typ produktu | bez recepty |
---|---|
Producent | POLFA PABIANICE |
Opakowanie | 10 tabletek |
Skład | 1 tabletka powlekana zawiera 220 mg naproksenu sodowego (Naproxenum natricum) |
Działanie | Anapran neo działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. |
Wskazania | |
Przeciwwskazania | |
Dawkowanie | Lek należy przyjmować w trakcie lub po posiłkach.
Dorośli i dzieci powyżej 16 lat: doustnie 1 tabletka co 8 do 12 godzin lub 2 tabletki jako pierwsza dawka, a następnie 1 tabletka po 12 godzinach i dalej co 12 godzin w razie potrzeby. Pacjenci w wieku od 16 - 65 lat nie powinni stosować więcej niż 3 tabletki na dobę. Pacjenci powyżej 65 lat - nie więcej niż 2 tabletki na dobę. Leku nie należy stosować dłużej niż 10 dni w leczeniu bólu i dłużej niż 3 dni w leczeniu gorączki. Dzieci poniżej 16 lat nie powinny stosować produktu Anapran neo , chyba że lekarz zaleci inaczej. |
Działania niepożądane | W czasie stosowania leku mogą wystąpić: nudności, wymioty, zaparcia, biegunka, dyskomfort brzuszny. |
Interakcje | Stosowanie środków zmniejszających kwaśność soku żołądkowego, cholestyraminy lub pokarmu może opóźnić wchłanianie naprokseniu, ale nie zmienia całkowitej ilości wchłoniętego produktu leczniczego. |
Informacje dodatkowe | Stosowanie leku Anapran neo w trzecim trymestrze ciąży jest przeciwwskazane.
W pierwszym i drugim trymestrze produkt leczniczy można stosować tylko wówczas, gdy potencjalna korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym ryzykiem dla płodu. |
Postać | tabletki |
Dorośli i dzieci | dorośli |
Składnik | naproksen |
Ocena | Nie dodano jeszcze żadnej oceny. Kliknij aby dodać ocenę jako pierwszy! |
Podobne produkty

NAPROXEN EMO 1,2% ŻEL 55 G
55 G
Naproxen jest preparatem do użytku zewnętrznego w formie żelu, barwy białej, o zapachu mentolu ...