Jesteś tutaj:
APAP 500 MG 2 TABLETKI POWLEKANE
APAP 500 MG 2 TABLETKI POWLEKANE
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 2 tabletki
Skład Paracetamol (Paracetamolum) 500 mg
Działanie Lek Apap wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe.
Wskazania Wskazaniem do stosowania leku są bóle różnego pochodzenia: głowy, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne. Może być również stosowany w celu zwalczenia gorączki, np. w przebiegu przeziębienia lub grypy. Lek nie podrażnia błony śluzowej żołądka.
Przeciwwskazania Nie należy stosować leku Apap jeśli:
  • wcześniej stwierdzono uczulenie na paracetamol lub którykolwiek składnik leku,
  • występuje ciężka niewydolność wątroby lub nerek,
  • stosowane są leki z grupy inhibitorów MAO, lub zostały odstawione krócej niż 2 tygodnie wcześniej,
  • występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej,
  • u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
  • Dawkowanie Zazwyczaj stosowana dawka leku Apap to:
  • Dorośli: 1-2 tabletki 3-4 razy na dobę (maksymalnie 8 tabletek w ciągu doby).
  • Dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka 3-4 razy na dobę.

    Należy przestrzegać co najmniej 4 godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami.

  • Działania niepożądane Jak każdy lek, Apap może powodować działania niepożądane, które w przypadku doraźnego stosowania leku występują rzadko.
    Należą do nich:
  • zaburzenia hematologiczne: zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby granulocytów (do całkowitego ich braku włącznie),
  • reakcje alergiczne: pokrzywka, rumień, wysypka, plamica barwnikowa, wstrząs anafilaktyczny,
  • zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: ostra niewydolność wątroby, nudności, wymioty, zaburzenia trawienia.
  • Interakcje Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol, inhibitorami MAO oraz w okresie do 2 tygodni od zaprzestania ich przyjmowania oraz z zydowudyną. Paracetamol może nasilać działanie leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny). Jednoczesne podawanie z ryfampicyną, izoniazydem, lekami przeciwpadaczkowymi, barbituranami, diflunisalem, sulfinpirazonem lub innymi lekami indukującymi enzymy mikrosomowe wątroby zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby. Kofeina nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu.

    W czasie przyjmowania leku nie wolno pic alkoholu ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.

    Informacje dodatkowe Lek należy przechowywać w miejscu suchym, chłodnym i niedostępnym dla dzieci.
    Postać tabletki 
    Składnik paracetamol 
    Ocena Nie dodano jeszcze żadnej oceny. Kliknij aby dodać ocenę jako pierwszy!

    Oceny i opinie

    Twoja ocena


    Podobne produkty

    Krótkotrwałe leczenie bólów o małym i umiarkowanym nasileniu ...

    Lek Apap wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe.

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.