Jesteś tutaj:
APAP C PLUS, 10 TABLETEK MUSUJĄCYCH
APAP C PLUS, 10 TABLETEK MUSUJĄCYCH
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 10 tabletek
Skład Paracetamol (Paracetamolum) 500 mg
Witamina C (Acidum ascorbicum) 300 mg
Działanie Apap C Plus zawiera paracetamol i witaminę C. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Witamina C uzupełnia zwiększone zapotrzebowanie na kwas askorbowy, występujące w czasie przeziębienia lub grypy.
Wskazania Apap C Plus wskazany jest w krótkotrwałym leczeniu objawów występujących w przebiegu przeziębienia lub grypy, takich jak: gorączka, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i bóle kostno-stawowe.
Przeciwwskazania Wcześniej stwierdzono nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku lub wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, ciężką niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, chorobę alkoholową, fenyloketonurię, jednocześnie z inhibitorami MAO oraz w okresie 2 tygodni po ich odstawieniu, a także jednocześnie z zydowudyną (AZT). Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 12 lat.
Dawkowanie Jednorazowo 1 tabletkę. Przyjmować co 4-6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 3 tabletki na dobę. Przed zażyciem tabletkę należy rozpuścić w 1/2 szklanki wody.

Nie należy stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Działania niepożądane Jak każdy lek, Apap C Plus może powodować działania niepożądane.
  • Reakcje nadwrażliwości: zaczerwienienie skóry, wysypka, obrzęk naczynioruchowy, duszność, pocenie, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi aŜ do objawów wstrząsu, napad astmy oskrzelowej.
  • Przewód pokarmowy: nudności, wymioty, objawy uszkodzenia wątroby.
  • Układ krwiotwórczy: granulocytopenia (zmniejszenie ilości granulocytów we krwi), agranulocytoza (brak granulocytów we krwi), trombocytopenia (zmniejszenie ilości płytek krwi).
  • Układ moczowy: kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa.
  • Interakcje Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Leki przyspieszające opróżnianie żołądka (np. metoklopramid) przyspieszają wchłanianie paracetamolu, natomiast leki opóźniające jego opróżnianie (propantelina), mogą opóźniać wchłanianie paracetamolu. Stosowanie paracetamolu jednocześnie z lekami z grupy inhibitorów MAO oraz w ciągu 2 tygodni po zakończeniu leczenia tymi lekami, może wywołać stan pobudzenia i gorączkę.
    Równoczesne stosowanie paracetamolu z zydowudyną (AZT) może nasilać toksyczne działanie zydowudyny na szpik kostny.
    Lek może nasilać działanie leków przeciwzakrzepowych (pochodne kumaryny). Równoczesne stosowanie paracetamolu i leków zwiększających metabolizm wątrobowy, tj. niektóre leki nasenne lub leki przeciwpadaczkowe np. fenobarbital, fenytoina, karbamazepina, jak również rifampicyna moŜe prowadzić do uszkodzenia wątroby, nawet podczas stosowania zalecanych dawek paracetamolu.
    Witamina C zwiększa wchłanianie glinu z zawierających go leków, zwiększa wchłanianie żelaza.

    Spożywanie alkoholu podczas leczenia paracetamolem prowadzi do powstawania toksycznego metabolitu wywołującego martwicę komórek wątrobowych, co w następstwie może doprowadzić do niewydolności wątroby.

    Informacje dodatkowe Lek należy przechowywać w miejscu suchym, chłodnym i niedostępnym dla dzieci.
    Postać tabletki musujące 
    Dorośli i dzieci dorośli 
    Składnik paracetamol  witamina C 
    Ocena Nie dodano jeszcze żadnej oceny. Kliknij aby dodać ocenę jako pierwszy!

    Oceny i opinie

    Twoja ocena


    Podobne produkty

    Lek złożony przeciw objawom przeziębienia i grypy.

    Pomaga na gorączkę, bóle głowy, mięśni i stawów

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.