Jesteś tutaj:
APAP EXTRA 24 TABLETKI
APAP EXTRA 24 TABLETKI
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 24 tabletki
Skład Paracetamol (Paracetamolum) 500 mg
Kofeina (Coffeinum) 65 mg
Działanie APAP Extra to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Zawiera paracetamol i kofeinę. Dodatkowy składnik nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Dodatkowo kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy, przez co poprawia ogólne samopoczucie i znosi uczucie zmęczenia.
Wskazania APAP Extra służy do doraźnego łagodzenia dolegliwości bólowych. Wskazaniem do stosowania leku są: bóle o różnej etiologii: głowy, w tym migrena, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, kostno-stawowe, pooperacyjne i pourazowe. Lek łagodzi objawy przeziębienia i grypy takie, jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.
Przeciwwskazania Nie należy przyjmować leku jeśli:
  • Wcześniej obserwowano objawy uczulenia na którykolwiek składnik leku.
  • Występują następujące schorzenia: wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6- fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, choroba alkoholowa, cięŜka niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia rytmu serca.
  • Podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.
  • Podczas leczenia zydowudyną.
  • Nie należy stosować u kobiet w I trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią. - Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

    Zachować szczególną ostrożność stosując APAP Extra jeśli:

  • Stosowanie preparatu przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby.
  • Ostrożnie stosować u osób z niewydolnością nerek, astmą oskrzelową, nadczynnością gruczołu tarczowego, zaburzeniami snu pod postacią bezsenności.
  • W czasie przyjmowania leku nie wolno spożywać alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.
  • Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol.
  • Dawkowanie Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1-2 tabletek co 4-6 godz. (maksymalnie 8 tabletek na dobę).

    Nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

    Działania niepożądane Jak każdy lek, APAP Extra może powodować działania niepożądane. Należą do nich:
  • skórne reakcje alergiczne (pokrzywka, wysypka)
  • ze strony przewodu pokarmowego: nudności, zaburzenia trawienia,
  • ze strony układu krążenia: niemiarowość rytmu serca
  • ze strony ośrodkowego układu nerwowego: bezsenność, niemożność skupienia uwagi, drżenia mięśniowe, drażliwość
  • ze strony układu krwionośnego: rzadko agranulocytoza, bardzo rzadko trombocytopenia

    W przypadku doraźnego stosowania leku działania niepożądane występują rzadko.

  • Interakcje Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i kofeinę. W przypadku równoczesnego stosowania doustnych leków przeciwcukrzycowych, leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny), ryfampicyny, leków przeciwpadaczkowych, leków uspokajających i nasennych, inhibitorów MAO, zydowudyny, leków sympatykomimetycznych, hormonów tarczycy, doustnych środków antykoncepcyjnych, cymetydyny, chinolonów i werapamilu przed przyjęciem leku należy zasięgnąć opinii lekarza.
    Informacje dodatkowe Lek należy przechowywać w miejscu suchym, chłodnym i niedostępnym dla dzieci.
    Postać tabletki 
    Składnik kofeina  paracetamol 
    Ocena Nie dodano jeszcze żadnej oceny. Kliknij aby dodać ocenę jako pierwszy!

    Oceny i opinie

    Twoja ocena


    Podobne produkty

    Przy stanach grypopodobnych ...

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.