Jesteś tutaj:
ASCALCIN 12 TABLETEK MUSUJĄCYCH
ASCALCIN 12 TABLETEK MUSUJĄCYCH
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 12 TABLETEK
Skład Kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) 300 mg
Laktoglukonian wapnia (Calcii lactogluconas) 100 mg
Działanie Ascalcin zawiera dwa aktywnie działające składniki:
  • kwas acetylosalicylowy - należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym,
  • wapń - o działaniu przeciwzapalnym, przeciwwysiękowym i przeciwalergicznym.
  • Wskazania Wskazaniem do stosowania preparatu Ascalcin są:
  • gorączka i dolegliwości bólowe związane z przeziębieniem i grypą,
  • bóle o lekkim i średnim nasileniu (bóle zębów, nerwobóle, bóle stawów i mięśni, bóle głowy, migrena),
  • choroby reumatyczne.
  • Przeciwwskazania Leku Ascalcin nie należy stosować, w przypadku:
  • alergii pacjenta na salicylany (kwas acetylosalicylowy) lub którykolwiek inny składnik preparatu,
  • czynnej choroby wrzodowej żołądka, dwunastnicy lub stanów zapalnych przewodu pokarmowego,
  • astmy oskrzelowej,
  • skazy krwotocznej pacjenta, problemach z krzepnięciem krwi lub przy stosowaniu leków przeciwzakrzepowych,
  • zaburzeń równowagi kwasowo-zasadowej organizmu (cukrzyca, mocznica, tężyczka),
  • zwiększonego stężenia wapnia we krwi,
  • ciężkiej niewydolności nerek, wątroby, serca,
  • trzeciego trymestru ciąży.

    Leku Ascalcin nie należy podawać dzieciom do 12 roku życia!

  • Dawkowanie Doraźnie - dorośli: 1-2 tabletek.

    W stanach gorączkowych i bólach różnego pochodzenia:

  • Dzieci powyżej 12 roku życia - 1 tabletka 2-3 razy dziennie.
  • Dorośli - 1 - 2 tabletki 4 razy na dobę. Maksymalna dawka - 10 tabletek na dobę.
  • Osoby powyżej 65 roku życia: 1 - 2 tabletek 3 razy na dobę. Maksymalna dawka - 6 tabletek na dobę.

    Tabletkę rozpuścić w 1/2 szklanki przegotowanej letniej wody i pić musujący płyn.

  • Działania niepożądane W czasie leczenia, ze względu na obecność kwasu acetylosalicylowego, mogą wystąpić: szumy w uszach, nadmierna potliwość, nudności, wymioty, zawroty głowy, zmiany skórne w postaci rumienia lub pokrzywki, krwawienia z przewodu pokarmowego, zaostrzenie lub nawrót choroby wrzodowej, zaburzenia krzepnięcia krwi, zwiększenie krwawień miesiączkowych.
    Kwas acetylosalicylowy może zmniejszać płodność u mężczyzn. Może również powodować uczulenia typu dychawicy oskrzelowej. Długotrwałe stosowanie może doprowadzić do uszkodzenia miąższu nerek.

    Przy zwiększonych dawkach lub długotrwałym stosowaniu preparatu Ascalcin może dojść do: przyspieszenia oddechu, niewydolności krążenia, zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej organizmu, zamroczenia, pobudzenia, omamów, drgawek - szczególnie u dzieci. Niekiedy może dojść do uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego.

    W przypadku przedawkowania i zatrucia mogą wystąpić: duszność, zapaść krążeniowa, zaburzenia rytmu serca, sinica, żółtaczka, zaburzenia czynności nerek, uszkodzenia słuchu.

    Lek przyjmowany systematycznie w wysokich dawkach może powodować wzrost stężenia wapnia we krwi.

    Interakcje Kwas acetylosalicylowy wzmacnia działanie leków z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Może również zmniejszać działanie niektórych leków z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz leków powodujących wydalanie kwasu moczowego z organizmu. Zwiększa działanie doustnych leków przeciwcukrzycowych z grupy sulfonylomocznika, sulfonamidów, leków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryn, leków przeciwgruźliczych (pochodnych kwasu p-aminosalicylowego), penicylin, sulfonamidów, fenytoiny. Nie należy stosować preparatu Ascalcin łącznie z kortykosteroidami, ze względu na możliwość wystąpienia działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego. Kwas acetylosalicylowy skraca czas działania sulfonamidów, nasila działanie metotreksatu, osłabia działanie spironolaktonu i indometacyny. Kwas acetylosalicylowy powoduje retencję moczanów we krwi. Barbiturany i propranolol zmniejszają siłę działania kwasu acetylosalicylowego.

    Spożywanie alkoholu w czasie przyjmowania preparatu może spowodować wystąpienie krwawień z przewodu pokarmowego.

    Jony wapnia zawarte w preparacie zwiększają działanie glikozydów nasercowych (możliwość zatrucia) oraz zmniejszają wchłanianie antybiotyków z grupy tetracyklin.

    Informacje dodatkowe Lek należy przechowywać w miejscu suchym, chłodnym i niedostępnym dla dzieci.
    Postać tabletki musujące 
    Dorośli i dzieci dorośli 
    Składnik wapń  kwas acetylosalicylowy 
    Ocena

    Oceny i opinie

    Twoja ocena

    • Ewa: Zawsze kupowałam Aspirin firmy Bayer i nie powiem pomagała, ale trzeba było zapłacić sporo za tabletkę rozpuszczalną. Przez przypadek natknęłam się na Ascalcin, zamówiłam i okazało się że efekt jest porównywalny z Aspiryną Bayera, a koszt zakupu dużo mniejszy. A przy tym "oszczędza" żołądek. Polecam!

    Podobne produkty

    Polocard to preparat hamujący agregację płytek krwi, przeznaczony do długotrwałego stosowania w chorobach, które grożą powstaniem zakrzepów i zatorów w naczyniach.

    W leczeniu stanów wzmożonego zapotrzebowania na wapń ...

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.