Jesteś tutaj:
ASCALCIN PLUS O SMAKU GREJPFRUTOWYM  PROSZEK MUSUJĄCY 6 TOREBEK
ASCALCIN PLUS O SMAKU GREJPFRUTOWYM PROSZEK MUSUJĄCY 6 TOREBEK
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 6 TOREBEK
Skład Jedna saszetka Ascalcin PLUS zawiera:
  • kwas acetylosalicylowego (Acidum acetylsalicylicum) 500 mg
  • kwas askorbinowy (Acidum ascorbicum) 300 mg
  • wapń, w postaci laktoglukonianu wapnia (Calcium) 200 mg
  • Działanie Ascalcin Plus zawiera kwas acetylosalicylowy działający przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Kwas askorbowy (witamina C) i wapń wpływają na prawidłową czynność ścian naczyń krwionośnych. Zmniejszając ich przepuszczalność, działają przeciwwysiękowo, przeciwobrzękowo.
    Substancje buforujące zawarte w leku, umożliwiają szybkie i całkowite rozpuszczenie preparatu Ascalcin Plus w wodzie, dzięki temu łatwo się wchłania i jest dobrze tolerowany.
    Wskazania
  • gorączka i dolegliwości bólowe związane z przeziębieniem i grypą;
  • bóle o lekkim i średnim nasileniu (bóle zębów, nerwobóle, bóle stawów i mięśni, bóle głowy, migrena);
  • choroby reumatyczne.
  • Przeciwwskazania Leku Ascalcin Plus nie należy stosować, w przypadku:
  • alergii pacjenta na salicylany (kwas acetylosalicylowy) lub którykolwiek inny składnik preparatu,
  • czynnej choroby wrzodowej żołądka, dwunastnicy lub stanów zapalnych przewodu pokarmowego,
  • astmy oskrzelowej,
  • skazy krwotocznej pacjenta, problemach z krzepnięciem krwi lub przy stosowaniu leków przeciwzakrzepowych,
  • zaburzeń równowagi kwasowo-zasadowej organizmu (cukrzyca, mocznica, tężyczka),
  • zwiększonego stężenia wapnia we krwi,
  • ciężkiej niewydolności nerek, wątroby, serca,
  • trzeciego trymestru ciąży.

    Leku Ascalcin Plus nie należy podawać dzieciom do 12 roku życia!

  • Dawkowanie Jeśli lekarz nie zaleci inaczej:
    Dorośli: przeciwgorączkowo, w grypie i przeziębieniu 1-2 torebki 3 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa - 6 torebek. W chorobach reumatycznych 8 torebek, podawanych w 4 dawkach.

    Pacjenci w podeszłym wieku (powyżej 65 lat): 1 torebka 3 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa - 3 torebki.

    Dzieci powyżej 12 lat: 1 torebka 3 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa - 4 torebki.
    Zawartość jednej torebki rozpuścić w 1/2 szklanki przegotowanej, letniej wody, wymieszać i wypić.

    Działania niepożądane W czasie leczenia, ze względu na obecność kwasu acetylosalicylowego, mogą wystąpić: szumy w uszach, nadmierna potliwość, nudności, wymioty, zawroty głowy, zmiany skórne w postaci rumienia lub pokrzywki, krwawienia z przewodu pokarmowego, zaostrzenie lub nawrót choroby wrzodowej, zaburzenia krzepnięcia krwi, zwiększenie krwawień miesiączkowych.
    Kwas acetylosalicylowy może zmniejszać płodność u mężczyzn. Może również powodować uczulenia typu dychawicy oskrzelowej. Długotrwałe stosowanie może doprowadzić do uszkodzenia miąższu nerek.

    Przy zwiększonych dawkach lub długotrwałym stosowaniu preparatu Ascalcin Plus może dojść do: przyspieszenia oddechu, niewydolności krążenia, zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej organizmu, zamroczenia, pobudzenia, omamów, drgawek - szczególnie u dzieci. Niekiedy może dojść do uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego.

    W przypadku przedawkowania i zatrucia mogą wystąpić: duszność, zapaść krążeniowa, zaburzenia rytmu serca, sinica, żółtaczka, zaburzenia czynności nerek, uszkodzenia słuchu.

    Lek przyjmowany systematycznie w wysokich dawkach może powodować wzrost stężenia wapnia we krwi.

    Interakcje Kwas acetylosalicylowy wzmacnia działanie leków z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Może również zmniejszać działanie niektórych leków z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz leków powodujących wydalanie kwasu moczowego z organizmu. Zwiększa działanie doustnych leków przeciwcukrzycowych z grupy sulfonylomocznika, sulfonamidów, leków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryn, leków przeciwgruźliczych (pochodnych kwasu p-aminosalicylowego), penicylin, sulfonamidów, fenytoiny. Nie należy stosować preparatu Ascalcin Plus łącznie z kortykosteroidami, ze względu na możliwość wystąpienia działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego. Kwas acetylosalicylowy skraca czas działania sulfonamidów, nasila działanie metotreksatu, osłabia działanie spironolaktonu i indometacyny. Kwas acetylosalicylowy powoduje retencję moczanów we krwi. Barbiturany i propranolol zmniejszają siłę działania kwasu acetylosalicylowego.

    Spożywanie alkoholu w czasie przyjmowania preparatu może spowodować wystąpienie krwawień z przewodu pokarmowego.

    Jony wapnia zawarte w preparacie zwiększają działanie glikozydów nasercowych (możliwość zatrucia) oraz zmniejszają wchłanianie antybiotyków z grupy tetracyklin.

    Informacje dodatkowe Lek należy przechowywać w miejscu suchym, chłodnym i niedostępnym dla dzieci.
    Postać proszek 
    Dorośli i dzieci dorośli 
    Składnik wapń  witamina C  kwas acetylosalicylowy 
    Ocena Nie dodano jeszcze żadnej oceny. Kliknij aby dodać ocenę jako pierwszy!

    Oceny i opinie

    Twoja ocena


    Podobne produkty

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.