Jesteś tutaj:
ASCODAN 10 TABLETEK
ASCODAN 10 TABLETEK
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 10 tabletek
Skład
  • Acidum acetylsalicylicum (kwas acetylosalicylowy) - 400 mg,
  • Codeini phosphas (kodeina) - 8 mg,
  • Działanie ASCODAN jest lekiem zawierającym kwas acetylosalicylowy i kodeinę. Kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Kodeina poza działaniem przeciwbólowym, działa przeciwkaszlowo oraz hamuje perystaltykę przewodu pokarmowego.
    Wskazania
  • Bóle o słabym lub średnim nasileniu, np.: bóle głowy, bóle mięśniowe i stawowe, nerwobóle i inne.
  • Gorączka w przebiegu przeziębienia, zakażeń wirusowych i innych chorób.
  • Przeciwwskazania
  • Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy i kodeinę
  • Nadwrażliwość na niesteroidowe leki przeciwzapalne przebiegająca z takimi objawami jak: pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli, ciężki nieżyt nosa, wstrząs;
  • Czynna choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy oraz krwawienia z przewodu pokarmowego;
  • Zaburzenia krzepliwości krwi (np. hemofilia);
  • Astma oskrzelowa z polipami nosa (wywołane lub nasilone przez kwas acetylosalicylowy)
  • Stosowanie u dzieci poniżej 12 roku życia w przebiegu ospy wietrznej i grypy, z uwagi na możliwość uszkodzenia wątroby i mózgu.
  • Dawkowanie Lek należy przyjmować w czasie lub po posiłku. Zwykle zaleca się następujące dawkowanie: Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: Doustnie 1 - 2 tabletki 2 - 3 razy na dobę. Tabletki przyjmować z dużą ilością płynu (szklanka wody lub mleka). Nie przyjmować więcej niż 6 tabletek w ciągu doby.
    Działania niepożądane Po zastosowaniu preparatu mogą wystąpić następujące objawy niepożądane: niestrawność, zgaga, uczucie pełności w nadbrzuszu, mdłości, wymioty, brak łaknienia, bóle brzucha, zaparcia, krwawienia z przewodu pokarmowego, uczynnienie choroby wrzodowej, tkliwość i powiększenie wątroby, szum w uszach, odwracalna utrata słuchu, zawroty głowy, senność, zaburzenia oddychania, euforia, zaburzenia nastroju, zmiany w obrazie krwi, zmiany w moczu, świąd i wysypka skórna, krwawienia z błon śluzowych, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli, ciężki nieżyt nosa, wstrząs, łzawienie, całkowita zapaść naczynioruchowa, utrata świadomości. U pacjentów nadwrażliwych objawy niepożądane (pokrzywka a nawet wstrząs) mogą wystąpić w ciągu 3 h od zażycia leku.
    Interakcje Ascodan może nasilać działanie: doustnych leków przeciwzakrzepowych i przeciwcukrzycowych, insuliny, metotreksatu, penicylin i sulfonamidów, niesteroidowych leków przeciwzapalnych, innych opioidowych leków przeciwbólowych, alkoholu, preparatów stosowanych do narkozy, leków uspokajających i nasennych, kortykosteroidów.

    Ascodan może hamować działanie: probenecydu, sulfinpyrazonu.

    Postać tabletki 
    Dorośli i dzieci dorośli 
    Składnik kodeina  kwas acetylosalicylowy 
    Ocena Nie dodano jeszcze żadnej oceny. Kliknij aby dodać ocenę jako pierwszy!

    Oceny i opinie

    Twoja ocena


    Podobne produkty

    Aspirin stosuje się w leczeniu choroby przeziębieniowej, bólów, obrzęków ...

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.