Jesteś tutaj:
ASPROCOL  10 TABLETEK
ASPROCOL 10 TABLETEK
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 10 tabletek
Skład Jedna tabletka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego (Acidum acetylsalicylicum) oraz 200 mg glicyny (Glycinum).
Działanie Zawarty w leku kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.
Wskazania Bóle o słabym lub średnim nasileniu, np. bóle mięśni, stawów, bóle głowy. Gorączka w przebiegu przeziębienia i innych zakażeń wirusowych lub bakteryjnych.
Przeciwwskazania Nadwrażliwość na salicylany, w tym tzw. astma aspirynowa, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, czynna choroba wrzodowa, trzeci trymestr ciąży i okres karmienia piersią, zaburzenia krzepliwości krwi, ciężka niewydolność wątroby, serca i nerek, jednoczesne stosowanie z metotreksatem w dawkach 15 mg na tydzień lub większych, stosowanie u dzieci w wieku poniżej 12 lat w przebiegu zakażeń wirusowych.
Dawkowanie
  • Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: Przeciwbólowo i przeciwgorączkowo zwykle 500 mg kwasu acetylosalicylowego (1 tabletka) co 3-4 godziny lub 1000 mg kwasu acetylosalicylowego (2 tabletki) co 6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 4 g kwasu acetylosalicylowego na dobę.
  • U dzieci w wieku poniżej 12 lat produkt może być stosowany tylko na zlecenie lekarza.

    Tabletki należy popijać dużą ilością płynu.

  • Działania niepożądane Może powodować: pieczenie i bóle w nadbrzuszu, nudności, odbijanie, wymioty, biegunkę, wystąpienie wrzodu trawiennego z lub bez krwawienia, mikrokrwawienia, krwawienie lub krwotok z przewodu pokarmowego, uszkodzenie wątroby, wydłużenie czasu krwawienia, niedokrwistość, skurcz oskrzeli, wysypki, obrzęk naczynioruchowy, świąd, poty, zawroty głowy, szum w uszach, zaburzenie słuchu.

    Długotrwałe stosowanie, zwłaszcza w dużych dawkach może powodować uszkodzenie nerek.

    Interakcje Kwas acetylosalicylowy może hamować działanie leków hipotensyjnych, leków moczopędnych, leków zwiększających wydzielanie kwasu moczowego; nasilać działanie doustnych leków przeciwcukrzycowych i przeciwzakrzepowych.

    Zwiększa stężenie fenytoiny i wolnej frakcji kwasu walproinowego we krwi. Nasila działanie niepożądane metotreksatu, wankomycyny i digoksyny. Stosowany jednocześnie z innymi NLPZ zwiększa ryzyko działań niepożądanych. Jednoczesne spożywanie alkoholu zwiększa niebezpieczeństwo krwawień z przewodu pokarmowego.

    Postać tabletki 
    Składnik kwas acetylosalicylowy  glicyna 
    Ocena Nie dodano jeszcze żadnej oceny. Kliknij aby dodać ocenę jako pierwszy!

    Oceny i opinie

    Twoja ocena


    Podobne produkty

    Polopirynę S stosuje się ją celem zwalczenia gorączki i bólu podczas przeziębienia, infekcji wirusowych oraz przy bólach o słabym lub średnim nasileniu.

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.