Jesteś tutaj:
BETADRIN  KROPLE DO NOSA 10 ML
BETADRIN KROPLE DO NOSA 10 ML
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 10 ml
Skład 1 ml zawiera :
  • difenhydraminy chlorowodorku (Diphenhydramini hydrochloridum) - 1 mg,
  • nafazoliny azotanu (Naphazolini nitras) - 0,33 mg
  • Działanie Betadrin WZF jest lekiem złożonym zawierającym w swoim składzie substancję przeciwhistaminową - difenhydraminę i alfa-adrenomimetyk - nafazolinę. W wyniku działania tych dwóch substancji, lek usuwa objawy nieżytu błony śluzowej nosa, takie jak: katar, uczucie zatkanego nosa, zaczerwienienie, obrzęk z upośledzeniem drożności zatok, przede wszystkim jeśli ich przyczyną jest uczulenie.
    Wskazania Lek Betadrin WZF stosuje się w ostrych stanach zapalnych błony śluzowej nosa, w zaostrzeniu przewlekłego nieżytu nosa w przebiegu sezonowego i całorocznego alergicznego nieżytu nosa lub przeziębienia.

    Lek działa objawowo i przeznaczony jest do leczenia doraźnego.

    Przeciwwskazania
  • nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku lub pochodne imidazolowe;
  • jaskrę z wąskim kątem;
  • nadwrażliwość na środki adrenomimetyczne.
  • Dawkowanie Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6 lat: 1-3 krople do każdego otworu nosowego, nie częściej niż co 4-6 godzin.

    Bez zalecenia lekarza, leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni.

    Działania niepożądane Bardzo rzadko obserwowano senność, zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie, bóle i zawroty głowy, nudności, nadmierne pocenie się, niepokój, osłabienie, zwiększenie stężenia cukru we krwi.

    Wystąpienie reakcji ogólnoustrojowych, brak poprawy, nasilenie miejscowych zmian nieżytowych, ból są wskazaniem do odstawienia leku.

    Długotrwałe stosowanie leku może doprowadzić do wtórnego nasilenia obrzęku i zwiększenia wydzielania, a także do miejscowych zmian w nabłonku nosa.

    Interakcje Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.

    Nie stosować leku jednocześnie z inhibitorami monoaminooksydazy (leki stosowane m. in. w depresji) i trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi

    Postać krople 
    Składnik difenhydramina  nafazolina 
    Ocena

    Oceny i opinie

    Twoja ocena


    Podobne produkty

    Połączenie sprawdzonego leku przeciwbólowego z łagodnie działającym składnikiem ułatwiającym zasypianie

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.