Jesteś tutaj:
CETALERGIN TEN, 10 TABLETEK
CETALERGIN TEN, 10 TABLETEK
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 10 tabletek
Skład
  • dichlorowodorek cetyryzyny (Cetirizini dihydrochloridum) - 10 mg
  • Działanie Lek działa przeciwalergicznie, nie dopuszczając do działania substancji, która uwalnia się w organizmie w czasie reakcji alergicznych (histaminy).
    Wskazania Wskazany w leczeniu przewlekłych i sezonowych alergicznych stanów zapalnych błony śluzowej nosa, sezonowego alergicznego zapalenia spojówek, przewlekłej idiopatycznej pokrzywki. Kreska dzieląca ułatwia dawkowanie u dzieci.
    Przeciwwskazania
  • nadwrażliwość na składniki leku, hydroksyzynę lub pochodne piperazyny
  • krańcowa niewydolność nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min)
  • Dawkowanie
  • Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka raz na dobę.
  • Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 1 tabletka raz na dobę lub 1/2 tabletki dwa razy na dobę.
  • Dzieci w wieku poniżej 6 lat: U dzieci w wieku poniżej 6 lat zaleca się stosowanie cetyryzyny w postaci kropli lub syropu.
  • Działania niepożądane
  • senność, zmęczenie, ból głowy, zawroty głowy (o nieznacznym nasileniu); pobudzenie;
  • suchość w jamie ustnej, ból brzucha, nudności, biegunka, zapalenie gardła, zapalenie błony śluzowej nosa.
  • Interakcje Nie obserwowano oddziaływania (interakcji) cetyryzyny z innymi lekami, takimi jak pseudoefedryna, cymetydyna, ketokonazol, erytromycyna, azytromycyna, diazepam.
    Stwierdzono niewielkie zmniejszenie szybkości wydalania cetyryzyny z organizmu podczas jednoczesnego przyjmowania teofiliny (lek stosowany m. in. w astmie oskrzelowej) w dawce 400 mg na dobę.
    Cetyryzyna może nasilać działanie leków działających hamująco na ośrodkowy układ nerwowy, np. leków uspokajających.
    Jednoczesne stosowanie cetyryzyny i rytonawiru (lek stosowany w zakażeniu wirusem HIV) w dawkach wielokrotnych nasila działanie cetyryzyny.
    Informacje dodatkowe Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC.

    Chronić od światła i wilgoci.

    Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

    Postać tabletki 
    Składnik cetyryzyna 
    Ocena

    Oceny i opinie

    Twoja ocena

    • Janusz: Wyjątkowo skuteczny środek. Bez niego okresy pylenia traw byłyby nie do zniesienia.

    Podobne produkty

    Wskazany w leczeniu objawów alergii

    Lek przeciwalergiczny nowej generacji. Teraz wyjątkowa cena.

    W celu przeciwdziałania objawom uczuleniowym ...

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.