Jesteś tutaj:
COLDREX MAXGRIP C, 24 TABETKI
COLDREX MAXGRIP C, 24 TABETKI
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 24 TABLETKI
Skład Substancje czynne:
- paracetamol 500mg
- kofeina 25 mg
- chlorowodorek fenylefryny 5 mg
- wodzian terpinu 20 mg
- kwas askorbinowy (Wit. C) 30 mg

Substancje pomocnicze:
- skrobia rozpuszczalna
- skrobia kukurydziana
- sorbonian potasu

Działanie Preparat Coldrex zawiera w swoim składzie:
paracetamol - środek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym
fenylefrynę - środek obkurczający naczynia krwionośne i udrażniający przewody nosowe
kofeinę - środek o łagodnym działaniu pobudzającym
wodzian terpinu - środek wykrztuśny
kwas askorbinowy (wit.C) - środek stosowany w przeziębieniu i grypie, uzupełniający niedobory witaminy C, które mogą wystąpić w pierwszych dniach choroby
Wskazania Coldrex stosuje się w dolegliwościach związanych z grypą i przeziębieniem takich jak: bóle głowy, dreszcze, bóle kostne i mięśniowe, niedrożność przewodów nosowych, bóle zatok i gardła.
Przeciwwskazania - Ciężka niewydolność wątroby i nerek
- Nadczynność tarczycy
- Cukrzyca
- Nadciśnienie tętnicze krwi; nie wolno stosować u pacjentów z tętniakami
- Schorzenia serca
- Ciąża, laktacja
- Podwyższone ciśnienie śródgałkowe
- Przerost gruczołu krokowego
- Niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej
- Choroba alkoholowa
- Leczenie trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, beta -adrenolitykami
- Leczenie inhibitorami monoaminooksydazy lub przyjmowanie inhibitorów MAO w ciągu ostatnich 2 tygodni

Nie należy stosować łącznie z innymi preparatami zawierającymi w swoim składzie paracetamol.

Nie należy stosować preparatu Coldrex u osób z nadwrażliwością na paracetamol, fenylefrynę, kofeinę, wodzian terpinu lub witaminę C.

Dawkowanie Dorośli: 2 tabletki preparatu Coldrex MaxGrip C, maksymalnie 4 razy w ciągu doby. Preparat stosować nie dłużej niż 3 dni.

Jeśli objawy choroby nie ustępują należy skonsultować się z lekarzem.

Działania niepożądane Paracetamol:
Działania niepożądane paracetamolu są rzadkie.
Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości np. wysypka, świąd, pokrzywka, rumień oraz zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty. Sporadycznie może wystąpić: trombocytopenia, methemoglobinemia, agranulocytoza. Przy przedawkowaniu może wystąpić upośledzenie czynności wątroby oraz nerek.

Fenylefryna:
Fenylefryna może być przyczyną wystąpienia nudności, bólu głowy, zawrotów głowy, niewielkiego wzrostu ciśnienia krwi i bardzo rzadko kołatania serca. Objawy te mają zwykle charakter przejściowy.

Kofeina:
Kofeina może powodować bóle głowy, zaburzenia snu, drżenia mięśniowe, niemiarowość rytmu serca. Spożywanie dużych ilości kawy lub herbaty w czasie leczenia preparatem Coldrex MaxGrip C może być przyczyną nadwrażliwości i napięcia.

Interakcje Paracetamol:
- paracetamol nasila działanie doustnych środków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny
- łączne podawanie paracetamolu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek
- salicylamid wydłuża czas wydalania paracetamolu
- rifampicyna , leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne i inne leki indukujace enzymy mikrosomalne stosowane łącznie z paracetamolem nasilają ryzyko uszkodzenia wątroby
- paracetamol stosowany łącznie z inhibitorami MAO może wywołać stan pobudzenia i wysoką gorączkę
- paracetamol nasila ośrodkowe działanie kofeiny
- szybkość wchłaniania paracetamolu może być podwyższona przy stosowaniu metoklopramidu oraz domperidonu i obniżona przy stosowaniu cholestyraminy

Kofeina:
- kofeina jest antagonistą leków nasennych i przeciwpadaczkowych

Fenylefryna:
- inhibitory MAO nasilają działanie fenylefryny
- równoczesne stosowanie glikozydów naparstnicy zwiększa niebezpieczeństwo wystąpienia zaburzeń rytmu serca
- może osłabiać działanie hipotensyjne guanetydyny, mekamylaminy, metyldopy, rezerpiny, alkaloidów ciemiężycy
równoczesne stosowanie trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnch może osłabiać działanie fenylefryny

Informacje dodatkowe Należy zachować ostrożność przy prowadzeniu pojazdów i obsłudze urządzeń mechanicznych.
Postać tabletki 
Dorośli i dzieci dorośli 
Składnik witamina C  kofeina  paracetamol  fenylefryna 
Ocena

Oceny i opinie

Twoja ocena

  • Bożena: Od kilku dni źle się czułam, a nie miałam czasu by pójść do lekarza. Coldrex Maxgrip C brałam przez 3 dni po 1 tabletce rano i wieczorem. Po 3 dniach objawy takie jak katar, ból głowy i gardła ustały. Warto kupić ten produkt, ponieważ wystarcza na dłuższy okres i jest naprawdę skuteczny. Serdecznie polecam.
  • Beata: W bardzo krótkim czasie po zastosowaniu tego leku pozbyłam się objawów kataru i przeziębienia!
  • Małgorzata: Najlepszy na rynku środek pomocny w stanach grypowych. Polecam gorąco!
  • Iwona: Na przeziębienie - rewelacja. Stawia na nogi w weekend. Ostatnio tyle czasu potrzebowałam, aby pozbyć się przeziębienia i z Coldrex Maxgrip C się udało. Polecam.
  • Karolina: COLDREX obronił mnie przed zażyciem antybiotyku!

Podobne produkty

Kompletna formuła dla kości i chrząstek

Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.