Jesteś tutaj:
FERVEX JUNIOR  GRANULAT -> PŁYN 8 TOREBEK 3 G
FERVEX JUNIOR GRANULAT -> PŁYN 8 TOREBEK 3 G
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 8 TOREBEK 3 G
Skład Paracetamol 280 mg Kwas askorbowy 100 mg Maleinian feniraminy 10 mg
Działanie Fervex Junior jest preparatem złożonym. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Maleinian feniraminy zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych udrożniając przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu. Kwas askorbowy uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie.
Wskazania Doraźne leczenie objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych (ból głowy, gorączka, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła) u dzieci powyżej 6 lat.
Dawkowanie *Dzieci od 6 do 10 lat: 1 saszetka dwa razy w ciągu 24 godzin. *Dzieci od 10 do 12 lat: 1 saszetka trzy razy w ciągu 24 godzin. *Dzieci od 12 do 15 lat: 1 saszetka 4 razy w ciągu 24 godzin. Przerwy między kolejnymi dawkami powinny wynosić co najmniej 4 godziny. W przypadku niewydolności nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min) należy zachować co najmniej ośmiogodzinne przerwy między dawkami. Każda saszetka zawiera 2,4 g cukru. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance ciepłej lub chłodnej wody. Nie stosować dłużej niż 3 dni bez porozumienia z lekarzem.
Przeciwwskazania *Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku. *Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. *Jaskra z zamkniętym kątem przesączania. *Schorzenia przebiegające z utrudnionym oddawaniem moczu. *Wiek poniżej 6 lat. *Fenyloketonuria, ze względu na zawartość aspartamu. *Choroba alkoholowa. *Nie stosować z innymi preparatami zawierającymi paracetamol.
Postać granulat 
Dorośli i dzieci dzieci 
Składnik witamina C  feniramina  paracetamol 
Ocena Nie dodano jeszcze żadnej oceny. Kliknij aby dodać ocenę jako pierwszy!

Oceny i opinie

Twoja ocena


Podobne produkty

Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.