Jesteś tutaj:
IBUPROM MAX 400 MG, 12 TABLETEK DRAŻOWANYCH
IBUPROM MAX 400 MG, 12 TABLETEK DRAŻOWANYCH
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 12 tabletek
Skład Ibuprofen (Ibuprofenum) 400 mg
Działanie Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.
Wskazania Lek stosuje się w leczeniu przeziębienia, bólów, obrzęków, zaczerwienienia stawów na tle reumatycznym, bólów głowy, zębów, mięśni oraz bólów związanych z okresem krwawienia miesięcznego.
Przeciwwskazania
  • Nadwrażliwość na ibuprofen i inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
  • Czynna choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy.
  • III trymestr ciąży.
  • okres karmienia piersią.
  • Dzieci poniżej 12 roku życia.
  • Ostrożnie stosować w niewydolności mięśnia sercowego, nerek i wątroby, astmie oskrzelowej, nadciśnieniu tętniczym, u osób leczonych lekami przeciwkrzepliwymi, moczopędnymi, nasercowymi, cyklosporyną, metrotreksatem, kwasem walproinowym, probenecidem, w chorobach zmieniających czynność płytek krwi, w hemofilii.
  • Dawkowanie Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 tabletka co 4 godziny, stosować po posiłkach. Maksymalna dawka dobowa wynosi 1200 mg.
    Działania niepożądane
  • niestrawność, ból brzucha, nudności, bóle głowy, pokrzywka, świąd.
  • biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, obrzęki.
  • Interakcje Nie należy stosować Ibupromu Max jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym, innymi lekami przeciwbólowymi oraz kortykosteroidami ze względu na zwiększenie ryzyka występowania działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego.
    Ibuprofen zmniejsza skuteczność działania leków hipotensyjnych i moczopędnych, nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych oraz może wydłużać czas krwawienia u pacjentów leczonych jednocześnie zidowudyną. Długotrwałe stosowanie ibuprofenu z kwasem aceytylosalicylowym, w dawkach kardioprotekcyjnych, może osłabiać przeciwzakrzepowe działanie kwasu acetylosalicylowego.
    Informacje dodatkowe Lek należy przechowywać w miejscu chłodnym, suchym i niedostępnym dla dzieci.
    Postać tabletki 
    Składnik ibuprofen 
    Ocena

    Oceny i opinie

    Twoja ocena

    • Dominika: Dla mnie to najskuteczniejszy środek przeciwbólowy.

    Podobne produkty

    Zwalczanie łagodnego i umiarkowanego bólu oraz gorączki.

    Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie ...

    Gorączka różnego pochodzenia także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego.

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.