Jesteś tutaj:
MUKOBRON 15 MG/5 ML SYROP 100 ML
MUKOBRON 15 MG/5 ML SYROP 100 ML
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 100 ml
Skład Chlorowodorek ambroksolu (Ambroxoli hydrochloridum) 15 mg/5 ml
Działanie Mukobron to mukolityczny syrop na kaszel w dawce dla dzieci. Leczenie z zastosowaniem chlorowodorku ambroxolu powoduje szybkie i wyraźne zmniejszenie nasilenia kaszlu i duszności. Pomarańczowy smak. Nie zawiera cukru.
Wskazania Mukobron wskazany jest do stosowania wspomagające:
  • w ostrych i przewlekłych chorobach dróg oddechowych przebiegających z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny oskrzelowej np.: rozedma płuc, astma oskrzelowa (patrz ostrzeżenia), rozstrzeme oskrzeli, mukowiscydoza, zapalenie oskrzeli, zapalenie krtani, nosa, gardła i zatok,
  • w rehabilitacji oddechowej w okresie przed i pooperacyjnym,
  • w celu ułatwienia wykrztuszania przed badaniem bronchograficznym.
  • Przeciwwskazania
  • Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.
  • Choroba wrzodowa żołądka.
  • Dawkowanie Dzieci 1 - 2 lat: 7,5 mg (2,5 ml) 2 razy na dobę .
    Dzieci 3-5 lat: 7,5 mg (2,5 ml) 3 razy na dobę.
    Dzieci 6-12 roku życia: 15 mg (5 ml) 2-3 razy na dobę.
    Preparat podaje się przed posiłkiem porannym i popołudniowym. Nie należy stosować na noc. Podane dawki stosuje się w stanach ostrych i początkowym okresie stanów przewlekłych, w leczeniu długotrwałym (powyżej 14 dni) dawkę należy zmniejszyć do połowy. U pacjentów z niewydolnością nerek należy zmniejszyć dawkę. Syrop może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę.
    Działania niepożądane Rzadko reakcje uczuleniowe. Niekiedy zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego w postaci nudności, wymiotów, biegunki, zaparć.
    Interakcje Ambroksol stosowany z niektórymi antybiotykami zwiększa ich przenikanie do płuc i wzmaga działanie. Nie zaleca się równoczesnego podawania leków przeciwkaszlowych. Ambroksol i teofilina nasilają wzajemnie swoje działanie.
    Informacje dodatkowe Lek należy przechowywać w miejscu suchym, chłodnym i niedostępnym dla dzieci.
    Postać syrop 
    Dorośli i dzieci dzieci 
    Składnik ambroksol 
    Ocena Nie dodano jeszcze żadnej oceny. Kliknij aby dodać ocenę jako pierwszy!

    Oceny i opinie

    Twoja ocena


    Podobne produkty

    Syrop Mucosolvan zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, stymuluje czynność rzęsek. Dzięki temu ułatwia odkrztuszanie oraz łagodzi kaszel.

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.