Jesteś tutaj:
POLOCARD 75 MG, 50 TABLETEK
POLOCARD 75 MG, 50 TABLETEK
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 50 tabletek
Skład Kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) - 75 mg
Działanie Polocard to preparat hamujący agregację płytek krwi, przeznaczony do długotrwałego stosowania w chorobach, które grożą powstaniem zakrzepów i zatorów w naczyniach.
Wskazania
  • w profilaktyce chorób układu krążenia, które grożą powstaniem zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych: o zawał serca, o niewyrównana i wyrównana choroba niedokrwienna serca;
  • w profilaktyce innych chorób przebiegających z zakrzepami w naczyniach.
  • Przeciwwskazania
  • nadwrażliwość na lek lub alergia po zastosowaniu innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli, ciężki nieżyt nosa, wstrząs) w wywiadzie;
  • czynna choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy;
  • zaburzenia krzepliwości krwi (np. hemofilia, trombocytopenia);
  • astma oskrzelowa i polipy nosa;
  • ciężka niewydolność wątroby lub nerek;
  • ostatnie 3 miesiące ciąży;
  • choroby wirusowe (szczególnie grypa i ospa wietrzna) u dzieci poniżej 12 lat.
  • Dawkowanie Zwykle zaleca się następujące dawkowanie:
    1 - 2 tabletki 75 mg lub 1 tabletkę 150 mg na dobę.
    Działania niepożądane Zaburzenia żołądka i jelit:
    niestrawność (zgaga, nudności, wymioty), brak łaknienia, bóle brzucha, rzadko stany zapalne błony śluzowej żołądka i jelit; choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy bardzo rzadko prowadzące do krwotoków i perforacji z odpowiednimi objawami laboratoryjnymi i klinicznymi (np. smoliste stolce, krwawe wymioty).
    Interakcje Stosowanie kwasu acetylosalicylowego jest przeciwwskazane z następującymi lekami:
  • lekami przeciwzakrzepowymi (heparyna, pochodne kumaryny);
  • metotreksatem w dawkach 15 mg na tydzień lub większych.
  • Postać tabletki 
    Składnik kwas acetylosalicylowy 
    Ocena Nie dodano jeszcze żadnej oceny. Kliknij aby dodać ocenę jako pierwszy!

    Oceny i opinie

    Twoja ocena


    Podobne produkty

    Działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie ...

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.