Jesteś tutaj:
POLOPIRYNA 500 MG, 20 TABLETEK DOJELITOWYCH
POLOPIRYNA 500 MG, 20 TABLETEK DOJELITOWYCH
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 20 tabletek
Skład Kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) - 500 mg
Działanie Polopiryna zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

Tabletka dojelitowa rozpada się dopiero w jelicie cienkim, przez co zmniejsza się drażniące działanie kwasu acetylosalicylowego na błonę śluzową żołądka.

Wskazania W stanach grypowych, przeziębieniach, przy bólach różnego pochodzenia, w bolesnym mięsiączkowaniu, przy bólach i stanach zapalnych zębodołu po usunięciu zębów.
Przeciwwskazania
  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na kwas acetylosalicylowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy występuje u 0,3% populacji, w tym u 20% chorych na astmę oskrzelową lub przewlekłą pokrzywkę. Objawy nadwrażliwości: pokrzywka, a nawet wstrząs mogą wystąpić w ciągu 3 godzin od chwili przyjęcia kwasu acetylosalicylowego;
  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, przebiegające z objawami takimi jak: skurcz oskrzeli, katar sienny, wstrząs;
  • jeśli u pacjenta występuje astma oskrzelowa, przewlekłe schorzenia układu oddechowego, gorączka sienna lub obrzęk błony śluzowej nosa, gdyż pacjenci z tymi schorzeniami mogą reagować na niesteroidowe leki przeciwzapalne napadami astmy, ograniczonym obrzękiem skóry i błony śluzowej (obrzęk naczynioruchowy) lub pokrzywką częściej niż inni pacjenci;
  • jeśli u pacjenta występuje czynna choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy oraz stany zapalne lub krwawienia z przewodu pokarmowego (może dojść do wystąpienia krwawienia z przewodu pokarmowego lub uczynnienia choroby wrzodowej);
  • jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca;
  • jeśli u pacjenta występują zaburzenia krzepnięcia krwi (np. hemofilia, małopłytkowość) oraz gdy pacjent jest leczony jednocześnie środkami przeciwzakrzepowymi (np. pochodne kumaryny, heparyna);
  • jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (rzadka choroba dziedziczna);
  • jeśli pacjent jednocześnie otrzymuje metotreksat w dawkach 15 mg tygodniowo lub większych, ze względu na szkodliwy wpływ na szpik kostny;
  • u dzieci w wieku poniżej 12 lat, zwłaszcza w przebiegu infekcji wirusowych, ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a, rzadkiej, ale ciężkiej choroby powodującej uszkodzenie wątroby i mózgu;
  • w okresie ciąży i karmienia piersią.
  • Dawkowanie Lek należy przyjmować w czasie lub po posiłku. Tabletki należy połykać w całości, popijając dużą ilością płynu.

    Przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, zwykle stosuje się:
    Dorośli: jednorazowo od 500 mg do 1000 mg (1 do 2 tabletek). W razie potrzeby dawka może być powtarzana 2 do 3 razy na dobę.
    Młodzież w wieku powyżej 12 lat: od 500 mg do 1000 mg (1 do 2 tabletek) na dobę.

    Działania niepożądane Zaburzenia żołądka i jelit:
    niestrawność, zgaga, uczucie pełności w nadbrzuszu, nudności, wymioty, brak łaknienia, bóle brzucha, krwawienia z przewodu pokarmowego, uszkodzenie błony śluzowej żołądka, uczynnienie choroby wrzodowej, perforacje. Owrzodzenie żołądka występuje u 15% pacjentów długotrwale przyjmujących kwas acetylosalicylowy.
    Postać tabletki 
    Składnik kwas acetylosalicylowy 
    Ocena

    Oceny i opinie

    Twoja ocena

    • Eugeniusz: To nasza aspiryna tyko inna nazwa. O jej cudownych właściwościach tyle już napisano. Gdy widzę takie produkty zawsze przychodzi refleksja na temat tego ile zawdzięczamy ludziom, którzy odkrywają takie wspaniałe substancje. Polecam!
    • Sławomir: Lek identycznie skuteczny co aspiryna, a przecież dużo tańszy! Polopiryna w powlekanych tabletkach okazała się bardzo przyjazna nawet dla "rozkapryszonego" żołądka mojej żony.

    Podobne produkty

    Polopirynę S stosuje się ją celem zwalczenia gorączki i bólu podczas przeziębienia, infekcji wirusowych oraz przy bólach o słabym lub średnim nasileniu.

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.