Jesteś tutaj:
SERACTIL 200 MG, 10 TABLETEK POWLEKANYCH
SERACTIL 200 MG, 10 TABLETEK POWLEKANYCH
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 10 tabletek
Skład Deksibuprofen 200 mg
Działanie Preparat zawiera substancję - deksibuprofen, który jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym, pochodną kwasu propionowego. Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie
Wskazania
  • Objawowe leczenie bólu głowy, zębów, bólów menstruacyjnych, bólów pourazowych; po zranieniach, operacjach. Pomocniczo lek stosuje się w infekcjach grypowych i przeziębieniach, przebiegających z bólami głowy.
  • Bóle w schorzeniach reumatycznych, miedzy innymi w:
    reumatoidalnym zapaleniu stawów,
    zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa,
    młodzieńczym zapaleniu stawów,
    reumatyzmie pozastawowym,
    chorobie zwyrodnieniowej stawów.
  • Przeciwwskazania Nadwrażliwość na deksibuprofen i ibuprofen lub na pozostałe składniki leku, a także na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, czynna choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy oraz skaza krwotoczna. Nie stosować u dzieci do lat 7.
    Dawkowanie Tabletki Seractil połykać bez rozgryzania, najlepiej podczas posiłku, popijając płynem. Dawkę preparatu Seractil należy uzależnić od reakcji pacjenta na lek i stosować najmniejszą skuteczną dawkę.
  • Dorośli: zwykle zaleca się stosowanie 3 razy na dobę po 1 do 2 tabletek 200 mg (lub odpowiednio mniej tabletek o większej zawartości substancji czynnej). Maksymalna dawka dobowa leku wynosi 1200 mg i należy ją przyjmować w 3 do 4 dawkach podzielonych. U osób w wieku powyżej 65 lat lek stosować ostrożnie.
  • Dzieci i młodzież w wieku 8 ? 16 lat: : lek podawać trzy razy na dobę po pół tabletki (100 mg deksibuprofenu) i nie więcej niż trzy razy na dobę po 1 tabletce zawierającej 200 mg deksibuprofenu. Maksymalna dawka dobowa leku u dzieci i młodzieży wynosi 600 mg.
  • Działania niepożądane Seractil jest na ogół dobrze tolerowany. Działania niepożądane występują rzadko i ustępują szybko po odstawieniu leku. Objawiać się mogą nudnościami, wymiotami, bólami brzucha, biegunką, zaparciami, krwawieniami z przewodu pokarmowego, bólami i zawrotami głowy, drażliwością, szumem w uszach, swędzeniem i zaczerwienieniem skóry, obrzękami kończyn.

    Długotrwałe leczenie dużymi dawkami może niekiedy powodować silne bóle brzucha, uaktywnienie choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz krwawienia z przewodu pokarmowego. Wystąpić może bezsenność, depresja, dezorientacja, ospałość, odwracalne zaburzenia wzroku i słuchu, zaburzenia krwiotworzenia, gorączka, duszności z obniżeniem ciśnienia krwi, zaburzenia czynności wątroby, uszkodzenie nerek. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych podczas przyjmowania preparatu Seractil, należy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem.

    Interakcje W czasie stosowania preparatu Seractil nie należy przyjmować innych leków bez konsultacji z lekarzem. Deksibuprofen nasila działanie leków przeciwzakrzepowych (głównie z grupy pochodnych kumaryny i heparyny oraz niektórych innych inhibitorów agregacji płytek). Nasila działanie, również niepożądane, wywołane przez inne środki przeciwreumatyczne. Nasila działanie doustnych środków przeciwcukrzycowch (głównie pochodnych sulfonylomocznika), a także fenytoiny, digoksyny, soli litu oraz środków moczopędnych oszczędzających potas. Zwiększa toksyczność metotreksatu. Równoczesne stosowanie glikokortykosteroidów zwiększa ryzyko wystąpienia krwawień z żołądka i jelit oraz nawrotu choroby wrzodowej.
    Deksibuprofen osłabia działanie spironolaktonu, furosemidu oraz leków stosowanych w nadciśnieniu tętniczym. Probenecid i sulfinpyrazon zwalniają eliminację deksibuprofenu i wydłużają czas jego działania. Alkohol nasila działanie deksibuprofenu i jednocześnie obniża tolerancję żołądkową na ten lek. Kwas salicylowy i jego pochodne zmniejszają efekt przeciwzapalny leku; preparatów tych nie należy stosować równocześnie.
    Informacje dodatkowe Lek należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu suchym, niedostępnym dla małych dzieci.
    Postać tabletki 
    Składnik deksibuprofen 
    Ocena Nie dodano jeszcze żadnej oceny. Kliknij aby dodać ocenę jako pierwszy!

    Oceny i opinie

    Twoja ocena

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.