Jesteś tutaj:
SINECOD, SYROP 200 ML
SINECOD, SYROP 200 ML
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 200 ML
Skład 10 ml zawiera:
- cytrynian butamiratu 15,00 mg
- sorbitol 70% roztwór
- sól sodowa sacharyny
- wanilina
- kwas benzoesowy
- etanol 96%
- glicerol
- wodorotlenek sodu 30% roztwór
- woda oczyszczona
Działanie Butamirat - substancja czynna preparatu wykazuje działanie przeciwkaszlowe oraz rozszerzające oskrzela. Nie powoduje uzależnień, wykazuje mniej działań niepożądanych niż opioidowe leki przeciwkaszlowe.
Wskazania Leczenie objawowe kaszlu różnego pochodzenia. Pomocniczo w okresie przed- i pooperacyjnym do tłumienia odruchu kaszlu u pacjentów poddawanych zabiegom chirurgicznym lub bronchoskopii.
Przeciwwskazania Preparatu Sinecod nie powinny stosować osoby z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników. W przypadku kaszlu utrzymującego się dłużej niż kilka dni wymagana jest konsultacja z lekarzem w celu ustalenia przyczyny (wykluczenia niekiedy groźnych, organicznych zmian w układzie oddechowym lub kaszlu polekowego).
Dawkowanie Jeżeli to możliwe, preparat powinien być stosowany przed jedzeniem.

Dzieci od 4. do 6. roku życia: jednorazowo 5 ml (7,5 mg)
Dzieci od 6. do 12. roku życia: jednorazowo 10 ml (15,0 mg)
Dzieci powyżej 12. roku życia: jednorazowo 15 ml (22,5 mg)
W razie potrzeby dawkę można powtórzyć po 8 godzinach, do 3 razy na dobę.
Dorośli: jednorazowo 15 ml (22,5 mg)
W razie potrzeby dawkę można powtórzyć po 6 godzinach, do 4 razy na dobę.
W przypadku kaszlu utrzymującego się dłużej niż kilka dni wymagana jest konsultacja z lekarzem w celu ustalenia przyczyny (wykluczenia niekiedy groźnych, organicznych zmian w układzie oddechowym lub kaszlu polekowego).

Działania niepożądane Preparaty są na ogół dobrze tolerowane. W rzadkich przypadkach obserwowano wysypki skórne, nudności, biegunkę, zawroty głowy. W przypadku pojawienia się ww. objawów należy zwrócić się po poradę do lekarza.
Nie stosować preparatów Sinecod po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu.
Preparaty należy przechowywać w temperaturze do 30°C, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Informacje dodatkowe Kobiety w ciąży lub karmiące piersią mogą stosować Sinecod wyłącznie na zlecenie lekarza.
Nie stosować preparatu Sinecod u dzieci poniżej 7. miesiąca życia.
Preparat Sinecod używany w zalecanych dawkach nie wpływa na zdolność koncentracji.
Postać syrop 
Dorośli i dzieci dorośli  dzieci 
Składnik butamirat 
Ocena Nie dodano jeszcze żadnej oceny. Kliknij aby dodać ocenę jako pierwszy!

Oceny i opinie

Twoja ocena


Podobne produkty

Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.