Jesteś tutaj:
SOLPADEINE, 12 TABLETEK (max.ilość w zamówieniu 2 opakowania)
SOLPADEINE, 12 TABLETEK (max.ilość w zamówieniu 2 opakowania)
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 12 TABLETEK
Skład Substancje czynne:
- paracetamol - 500 mg
- fosforan kodeiny - 8 mg
- kofeina - 30 mg
Działanie Paracetamol ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.
Kofeina zwiększa efektywność działania przeciwbólowego ze względu na wywieranie efektu stymulującego na centralny układ nerwowy, które może zmniejszyć złe samopoczucie często związane z bólem.
Kodeina wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwkaszlowe.

Początek działania leku wynosi od 30-60 minut po zażyciu a całkowity czas działania do 4 godzin.

Wskazania - objawy grypy i przeziębienia
- gorączka
- bóle reumatyczne
- ból głowy
- migrena
- bolesne miesiączki
- ból zęba
- nerwobóle
- ból gardła
Przeciwwskazania Nie należy stosować preparatu jeśli występuje nadwrażliwość na paracetamol, kodeinę, kofeinę lub inny składnik preparatu.

Nie należy stosować preparatu w następujących przypadkach:
- ostre stany spastyczne oskrzeli
- zaburzenia czynności oddechowych
- choroba alkoholowa
- urazy głowy
- podwyższone ciśnienie wewnątrzczaszkowe
- ciężka niewydolność nerek i wątroby
- ciąża i laktacja
- terapia inhibitorami MAO oraz okres do 14 dni po zakończeniu leczenia
- niedobór dehydrogenazy-glukozo-6-fosforanowej
- dzieci poniżej 12 lat.

Nie należy stosować preparatu równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol.

Dawkowanie Solpadeine tabletki należy stosować doustnie.

Dorośli i dzieci w wieku powyzej 12 lat: 1-2 tabletki podawać do 4 razy na dobę, jeśli jest to konieczne i nie częściej niż co cztery godziny. Nie wolno przekroczyć dawki 8 tabletek w ciągu 24 godzin.

Nic wolno stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Kuracja nie powinna trwać dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Jeżeli objawy się utrzymują, należy skonsultować się z lekarzem.

NIE PRZEKRACZAĆ ZALECANEGO DAWKOWANIA

Działania niepożądane Działania niepożądane paracetamolu występują rzadko i są to z reguły reakcje alergiczne np.wysypka, świąd, pokrzywka, rumień, nudności oraz wymioty, pieczenie w nadbrzuszu. Sporadycznie może wystąpić trombocytopenia, methemoglobinemia, agranulocytoza.

Kodeina może wywołać zaparcia, nudności. zawroty głowy, senność, dezorientację, zatrzymanie moczu. W czasie długotrwałego stosowania preparatu zawierającego kodeinę, może rozwinąć się tolerancja i uzależnienie.

Kofeina może powodować bóle głowy, zaburzenia snu, drżenia mięśniowe, niemiarowość rytmu serca. Nadmierne picie kawy lub herbaty podczas przyjmowania preparatu może spowodować drażliwość i ogólne pobudzenie.

Interakcje Szybkość wchłaniania paracetamolu może zostać zwiększona przez metoklopramid lub domperidon, zaś obniżona przez cholestyraminę. Działanie antykoagulacyjne warfaryny i innych związków kumarynowych może zostać spotęgowane przy regularnym codziennym zażywaniu paracetamolu co zwiększa ryzyko wystąpienia krwawień.

Łączne podawanie paracetamolu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek.

Salicylamid wydłuża czas wydalania paracetamolu.

Rifampicyna, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne i inne leki indukujące enzymy mikrosomalne stosowane łącznie z paracetamolem nasilają ryzyko uszkodzenia wątroby.

Paracetamol nasila ośrodkowe działanie kofeiny.

Paracctamol stosowany łącznie z inhibitorami MAO może wywołać stan pobudzenia i wysoką gorączkę.

Kodeina nie powinna być stosowana przez pacjentów leczonych inhibitorami monoaminooksydazy (iMAO).

Kodeina (także alkohol) nasila działanie leków hamujących ośrodkowy układ nerwowy, chociaż wystąpienie tego typu interakcji w nasileniu, które miałoby znaczenie kliniczne jest mało prawdopodobne przy prawidłowym dawkowaniu leku.

Preparat Solpadeine nie powinien być podawany w okresie po 14 dniach po zakończeniu leczenia inhibitorami MAO.

Kofeina jest antagonistą leków nasennych i przeciwpadaczkowych.

Nadmierne picie kawy lub herbaty może spowodować rozdrażnienie i ogólne pobudzenie.

Informacje dodatkowe Ciąża i okres karmienia:
Preparatu nie powinno się stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Kodeina i kofeina wydziela się z mlekiem.

Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę urządzeń mechanicznych:
Preparat może powodować senność, ograniczając zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługę urządzeń mechanicznych.

Opis <b>Solpadeine</b> to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

<u>Wskazania</u>:
Ból ostry i przewlekły, nerwobóle, bóle głowy, także migrenowe, bóle miesiączkowe, bóle kostne, stawowe i mięśniowe różnego pochodzenia, stany gorączkowe, przeziębienia i stany grypopodobne, szczególnie przydatny w przypadku nadwrażliwości na salicylany lub gdy nie można ich stosować z innych względów.
Postać tabletki 
Składnik kofeina  paracetamol  kodeina 
Ocena

Oceny i opinie

Twoja ocena

  • Agnieszka: Kupuję tabletki z kodeiną, be te co zawierają kwas acetylosalicylowy mi nie pasują. Po tamtych boli mnie żołądek. Po solpadeine nie boli. Jestem zadowolona.

Podobne produkty

Wspomaga odchudzanie oraz redukcję tkanki tłuszczowej. Teraz w promocji ręcznik fitness GRATIS!

Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.