Jesteś tutaj:
STOPERAN 2 MG 8 KAPSUŁEK
STOPERAN 2 MG 8 KAPSUŁEK
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 8 kapsułek
Skład Chlorowodorek loperamidu (Loperamidum hydrochloride) 2 mg
Działanie Lek bezpośrednio hamuje wzmożoną perystaltykę i zwiększa wchłanianie wody z jelita. Dzięki temu przywraca normalną pracę jelit, zwalnia pasaż jelitowy i zmniejsza utratę wody i elektrolitów z organizmu.
Wskazania Wskazaniem do stosowania Stoperanu jest leczenie objawowe ostrych biegunek. Leczenie objawowe przewlekłych biegunek występujących w chorobach zapalnych jelit oraz w zaburzeniach czynnościowych przewodu pokarmowego i zespole jelita drażliwego.
Dawkowanie Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: biegunka ostra - 2 kapsułki, następnie 1 kapsułka po każdym luźnym wypróżnieniu. Maksymalna dawka na dobę - 8 kapsułek.
Biegunka przewlekła - początkowo 1 kapsułka 2 razy na dobę, w razie potrzeby dawkę można zwiększyć do 4-6 kapsułek na dobę.

Dzieci 9-12 lat: biegunka ostra 1 kapsułka po każdym luźnym wypróżnieniu. Dawka maksymalna 3 kapsułki na dobę.
Biegunka przewlekła - 1 kapsułka po każdym luźnym wypróżnieniu. Dawka maksymalna 3 kapsułki na dobę.

Dzieci 6-8 lat: 1 kapsułka po każdym luźnym wypróżnieniu. Dawka maksymalna 2 kapsułki na dobę.

Przeciwwskazania
  • Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.
  • Stany, w których niepożądane jest zwolnienie perystaltyki jelit.
  • Niedrożność jelit.
  • Ostre wrzodziejące zapalenie jelita grubego, ostry rzut krwotoczny zapalenia jelita grubego.
  • Rzekomobłoniaste zapalenie jelit.
  • Ostra czerwonka z krwią w kale i przebiegająca z podwyższona temperaturą ciała.
  • Działania niepożądane
  • bóle brzucha, wzdęcia, zaparcia, nudności i wymioty, ból i zawroty głowy, uczucie zmęczenia i senności, suchość błony śluzowej jamy ustnej, reakcje nadwrażliwości
  • Informacje dodatkowe Nie należy stosować u dzieci poniżej 6 roku życia.

    U pacjentów z biegunką, szczególnie u dzieci należy uzupełniać niedobór wody i elektrolitów.

    Postać tabletki 
    Składnik loperamid 
    Ocena

    Oceny i opinie

    Twoja ocena

    • Piotr: Skutecznie pomaga w dolegliwościach, dla których został wyprodukowany.
    • Anna: Zawsze biorę go w podróż. W nagłych wypadkach działa natychmiast.
    • Sara: Co tu dużo pisać! Pomaga i tyle! Częste wyjazdy do egzotycznych krajów zmuszają mnie do zabierania tego leku w podróż. Na szczęście nie musiałam stosować Stoperanu zbyt często - ale kiedy przyszła taka potrzeba zadziałał w 100 %.

    Podobne produkty

    Zastosowanie w objawowym leczeniu biegunek ostrych i przewlekłych różnego pochodzenia

    Podwójne działanie na biegunkę i bóle brzucha

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.