Jesteś tutaj:
TABCIN TREND 12 KAPSUŁEK
TABCIN TREND 12 KAPSUŁEK
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 12 kapsułek
Skład 1 kapsułka miękka zawiera:
  • Chlorfenyraminy maleinian (Chlorpheniramini maleas) - 2 mg
  • Pseudoefedryny chlorowodorek (Pseudoephedrini hydrochloridum) - 30 mg
  • Paracetamol (Paracetamolum) - 250 mg
  • Działanie Preparat złożony o skojarzonym działaniu składników.

    Chlorfenyramina, substancja przeciwhistaminowa, łagodzi objawy nieżytu nosa (katar i kichanie) w przebiegu grypy i przeziębienia.
    Pseudoefedryna, substancja zwężająca naczynia krwionośne, zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i zatok powstający w przebiegu kataru lub grypy, a tym samym ułatwia swobodne oddychanie.
    Paracetamol, substancja o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, łagodzi bóle towarzyszące infekcji, np. ból głowy, gardła, oraz ogólne dolegliwości towarzyszące grypie i przeziębieniu.

    Wskazania Łagodzenie objawów grypy i przeziębienia przebiegających z gorączką, katarem, bólem gardła i drapaniem w gardle, kichaniem, bólem głowy, obrzękiem błony śluzowej nosa i zatok oraz uczuciem ogólnego rozbicia.
    Przeciwwskazania Preparatu nie należy stosować:
  • u dzieci do 15 roku życia;
  • u pacjentów nadwrażliwych na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą;
  • u pacjentów z chorobami układu oddechowego, takimi jak chroniczne zapalenie oskrzeli czy rozedma;
  • u pacjentów z jaskrą, przerostem prostaty, chorobami serca, nadciśnieniem, cukrzycą i nadczynnością tarczycy;
  • u pacjentów przyjmujących leki przeciwdepresyjne z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO) i przez dwa tygodnie po ich odstawieniu oraz u pacjentów leczonych AZT (zydowudyna)
  • u pacjentów z wrodzonym niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; (ryzyko wystąpienia anemii hemolitycznej);
  • u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby i nerek.
  • Dawkowanie Dorośli i młodzież (od 15 roku życia): Połknąć dwie kapsułki popijając niewielką ilością wody. Powyższą dawkę można przyjmować co 4 godziny, jednak nie częściej niż 3 razy na dobę.
    Działania niepożądane
  • Zaburzenia układu nerwowego: senność, suchość w jamie ustnej, pobudliwość, niepokój, zawroty głowy, bezsenność, strach, drżenia, halucynacje, napady padaczki.
  • Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: problemy z oddychaniem; u pacjentów z nadwrażliwością na leki przeciwbólowe i przeciwreumatyczne może czasami dochodzić do nasilenia się objawów astmy ("astma analgetyczna").
  • Zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty.
  • Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: rumień, bardzo rzadko reakcje alergiczne z zapalnymi zmianami skórnymi.
  • Zaburzenia krwi i układu chłonnego: zaburzeniach w składzie krwi, takie jak: agranulocytoza, trombocytopenia, pancytopenia leukopenia oraz anemia aplastyczna.
  • Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: bóle głowy.
  • Zaburzenia serca: odruchowe spowolnienie czynności serca (bradykardia) nadciśnienie, tachykardia, kołatanie serca.
  • Zaburzenia nerek i dróg moczowych: trudności z oddawaniem moczu, uszkodzenie nerek.
  • Zaburzenia układu immunologicznego: rzadko opisywano reakcje nadwrażliwości (obrzęk Quinck'ego, zespół zaburzeń oddechowych, zwiększona potliwość, nudności, spadek ciśnienia tętniczego lub wstrząs).
  • Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: uszkodzenie wątroby, ciężkie uszkodzenie wątroby w przypadku przedawkowania.
  • Interakcje Opóźnione opróżnianie żołądka, np. po zastosowaniu propanteliny, może prowadzić do spowolnienia wchłaniania paracetamolu i w związku z tym do opóźnienia wystąpienia efektu terapeutycznego. Przyspieszone opróżnianie żołądka, np. po zażyciu metoklopramidu, prowadzi do szybszego wchłaniania leku. Jednoczesne stosowanie Tabcin Trend i leków indukujących enzymy mikrosomalne wątroby, np. niektórych leków nasennych i przeciwpadaczkowych (glutetimid, fenobarbital, fenytoina, karbamazepina i inne) lub rifampicyny może prowadzić do uszkodzenia wątroby, nawet po dawkach paracetamolu uznawanych za bezpieczne. Ostrzeżenie to dotyczy także osób nadużywających alkoholu. Inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) mogą potęgować działanie chlorfenyraminy i pseudoefedryny. Znaczenie kliniczne interakcji pomiędzy paracetamolem a warfaryną i pochodnymi kumaryny nie zostały dotychczas poznane. Dlatego też pacjenci przyjmujący doustne środki przeciwzakrzepowe nie powinni stosować paracetamolu przez dłuższy czas.

    Tabcin Trend może nasilać działanie następujących leków: Jednoczesne zastosowanie chloramfenikolu może wydłużyć jego okres półtrwania. Jednoczesne stosowanie paracetamolu i AZT (zydowudyny) może powodować zmniejszenie ilości białych krwinek krwi (neutropenia).

    Postać kapsułki 
    Dorośli i dzieci dorośli 
    Składnik paracetamol  chlorfeniramina  pseudoefedryna 
    Ocena

    Oceny i opinie

    Twoja ocena

    • Hanna: Na przeziębienie, działa szybko i skutecznie, polecam!
    • Anita: Tabcin działa naprawdę szybko - na drugi dzień stawia na nogi.
    • Milena: Bardzo skuteczny nawet przy ostrzejszym przeziębieniu. Z Upsarin C w parze mocno działa - nic lepszego i tak skutecznego nie brałam. Polecam!
    • Michał: Doskonały nawet przy bardziej zaawansowanych objawach przeziębienia.
    • Arkadiusz: Od trzech lat w okresach wiosennych i jesiennych, gdy dopada mnie grypa Tabcin "załatwia" sprawę. 2 x 2 tabletki dziennie i normalnie mogę funkcjonować, pracuję, nie ma mowy o leżeniu w łóżku. Po 3-4 dniach stosowania każda tego typu przypadłość przechodzi bez śladu. Polecam.
    • więcej ocen i opinii ›

    Podobne produkty

    Paracetamol działa przeciwbólowo ...

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.