Jesteś tutaj:
THERAFLU ZATOKI, 6 SASZETEK
THERAFLU ZATOKI, 6 SASZETEK
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 6 SASZETEK
Skład substancje czynne:
- paracetamol 650 mg
- chlorowodorek fenylefryny 10 mg
Działanie Lek wieloskładnikowy. Zawiera jako substancje czynne:
- paracetamol działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo
- chlorowodorek fenylefryny zmniejszający obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok

Theraflu Zatoki po rozpuszczeniu w wodzie tworzy gorący, aromatyczny napój. Udrażnia nos i zatoki. Zmniejsza ból głowy i zatok.

Wskazania Leczenie objawowe dolegliwości związanych z chorobami zatok takich jak: ból głowy, niedrożność zatok i nosa przebiegająca z bólem oraz objawami przekrwienia i obrzęku błony śluzowej.
Przeciwwskazania Nie należy stosować leku Theraflu Zatoki w przypadku:
- nadwrażliwości (alergii) na którykolwiek ze składników leku
- aktualnego stosowania (lub stosowania w ciągu ostatnich dwóch tygodni) leków zawierających inhibitory MAO
- dzieci poniżej 12 lat
- stosowania innych produktów leczniczych zawierających paracetamol ze względu na ryzyko przedawkowania
- współistniejących schorzeń płuc (w tym astmy) wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (G-6-P)

Przed zastosowaniem leku Theraflu Zatoki należy skonsultować się z lekarzem w przypadku:
- chorób serca, wysokiego ciśnienia krwi, chorób tarczycy, cukrzycy i jaskry; chorób nerek i wątroby, padaczki, schorzeń dróg moczowych
- lek zawiera paracetamol, który stosowany w wysokich dawkach lub przez zbyt długi czas, powodować może uszkodzenia wątroby
- fenylefryna powodować może fałszywie pozytywne wyniki testów dopingowych (informacja szczególnie istotna dla osób uprawiających sport wyczynowo)
- osoby stosujące lek Theraflu Zatoki nie powinny pić napojów alkoholowych, gdyż paracetamol w połączeniu z alkoholem etylowym może powodować uszkodzenia wątroby
- ze względu na naczyniozwężajace działanie fenylefryny lek należy stosować ostrożnie u pacjentów powyżej 70 lat ze schorzeniami układu krwionośnego
- lek zawiera 12 g sacharozy, co należy wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą. Jeśli u pacjenta stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów to przed przyjęciem leku powinien się on skontaktować z lekarzem

Dawkowanie Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju.
Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek. Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe należy zwrócić się do lekarza. Należy skontaktować się z lekarzem, jeżeli: objawy chorobowe nie ustąpią w ciągu 5 dni, kaszel utrzymuje się dłużej niż 5 dni, pojawi się wysypka, gorączka lub uporczywy ból głowy; ból gardła z gorączką, bólem głowy, wysypką, nudnościami lub wymiotami utrzymuje się dłużej niż 2 dni.

Interakcje Leku nie należy stosować z innymi lekami o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.
Informacje dodatkowe Ciąża:
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Karmienie piersią:
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Stosowanie leku Theraflu Zatoki u dzieci:
Leku Theraflu Zatoki nie należy stosować u dzieci do 12 lat.

Prowadzenie pojazdów mechanicznych i obsługa maszyn:
Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Postać proszek 
Składnik paracetamol  fenylefryna 
Ocena

Oceny i opinie

Twoja ocena

  • Michał: Bardzo skuteczny lek na bazie paracetamolu. Działa szybko i bardzo skutecznie, może dlatego, że tworzy sie go przez rozpuszczenie w bardzo ciepłej wodzie. Polecam!
  • Małgorzata: Pomaga i bardzo szybko przynosi ulgę przy zatkanym nosie i bólu w okolicy zatok. Ciepły napój rozgrzewa i działa troszkę usypiająco, dlatego najlepiej zażyć przed snem. Polecam i życzę zdrowia:)

Podobne produkty

Alternatywa dla dotychczas polecanych preparatów do leczenia objawów przeziębienia i grypy.

Apap Noc to pierwsze na polskim rynku połączenie sprawdzonego leku przeciwbólowego jakim jest Apap z łagodnie działającym składnikiem ułatwiającym zasypianie....

Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.