Jesteś tutaj:
ACODIN 15 MG, 30 TABLETEK (maksymalna ilość w zamówieniu - 2 opakowania)
ACODIN 15 MG, 30 TABLETEK (maksymalna ilość w zamówieniu - 2 opakowania)
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 30 tabletek
Skład 1 tabletka zawiera:
Bromowodorek dekstrometorfanu (Dextromethorphani hydrobromidum) 15 mg
Działanie Preparat przeciwkaszlowy, tłumiący kaszel różnego pochodzenia, nie posiada właściwości narkotycznych, nasennych i przeciwbólowych. Efektywność działania przeciwkaszlowego jest zbliżona do wyników uzyskiwanych podczas leczenia kodeiną, obserwuje się jednak znacznie mniej działań niepożądanych. Działanie rozpoczyna się po 15-30 minutach i utrzymuje przez 5-6 h u dorosłych i 6-9 h u dzieci.
Wskazania Okresowe hamowanie nieproduktywnego kaszlu różnego pochodzenia - w przebiegu infekcji, przy urazach klatki piersiowej i nowotworach płuc (kaszel opłucnowy), przy kaszlu wywołanym wdychaniem substancji drażniących.
Przeciwwskazania Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Astma i stany zapalne dolnych dróg oddechowych. Ciężka niewydolność wątroby. Nie stosować u pacjentów leczonych inhibitorami monoaminooksydazy (MAO)
Dawkowanie Dorośli i dzieci od 12 roku życia:
  • 1 tabletka (15 mg) co 4 h lub 2 tabletki (30 mg) co 8 h.

    Dzieci od 6 roku życia:

  • 1/2 tabletki (7,5 mg) co 4 h lub 1 tabletka (15 mg) co 8 h.
  • Działania niepożądane Dekstrometorfan może spowodować wystąpienie działań niepożądanych wpływających na sprawność psychofizyczną jak zawroty głowy, senność, dolegliwości żołądkowo-jelitowe jak nudności, wymioty, bóle.
    Interakcje Dekstrometorfan stosowany z inhibitorami MAO może wywołać senność, nudności, wysoką gorączkę oraz podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi. Równoczesne podawanie z chinidyną może hamować metabolizm dekstrometorfanu w wątrobie, zwiększając jego stężenie w surowicy krwi.
    Informacje dodatkowe Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.
    Postać tabletki 
    Składnik dekstrometorfan 
    Ocena

    Oceny i opinie

    Twoja ocena

    • Katarzyna: Pomocny zwłaszcza przy suchym, drażniącym kaszlu. Pozwala przespać noc, działa szybko i skutecznie. Polecam!
    • Agnieszka: Odradzam osobom zmotoryzowanym, wydawało mi się, że ograniczył moją sprawność ruchową. W lutym 2008 cierpiałam na straszną grypę i niewyobrażalny kaszel, i dopiero po tych tabletkach kaszel ustał. Ale trzeba uważać. Należy stosować się ściśle do dawkowania na ulotce. Mój kaszel był tak straszny, że rzuciłam się na te tabletki i wzięłam za pierwszym razem za dużo, przez co … zakręciło mi się w głowie! Uważam, że Acodin jest skuteczny, ale nadaje się tylko wtedy, gdy leżymy z przeziębieniem w łóżku. Nie dziwię się, że sprzedawca wprowadził ograniczenie, nie jest to typ leku, który można połykać bez limitu.
    • Magdalena: Lek szybko łagodzi objawy kaszlu. Podczas przeziębienia/grypy przyjmuję 1 tabletkę co pięć godzin, przez około 3-4 dni. Jest znacznie tańszy od leku 'Thiocodin', a porównywalnie skuteczny.

    Podobne produkty

    Zwalcza wszystkie uciążliwe objawy przeziębienia i grypy podczas nocy i ułatwia spokojny sen.

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.