Jesteś tutaj:
GRIPEX NOC 12 TABLETEK POWLEKANYCH
GRIPEX NOC 12 TABLETEK POWLEKANYCH
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie BLISTER
Skład Paracetamol (Paracetamolum) 500 mg
Chlorowodorek pseudoefedryny (Pseudoephedrini hydrochloridum) 30 mg
Bromowodorek dekstrometorfanu (Dextrometorfani hydrobromidum) 15 mg
Maleinian chlorfeniraminy (Chlorpheniramine maleate) 2 mg
Działanie Lek Gripex Noc łagodzi objawy przeziębienia i grypy. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Pseudoefedryna obkurcza drobne naczynia krwionośne, zmniejszając tym samym obrzęk śluzówki nosa i ilość powstającej wydzieliny. Chlorfeniramina działa uspokajająco, nasennie, zmniejsza wyciek wydzieliny śluzowej z nosa, świąd, kichanie i łzawienie. Dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo.
Wskazania Przeziębienia, grypa, stany grypopodobne, zapalenie zatok obocznych nosa.
Bóle głowy , gardła, mięśni i stawów.
Przeciwwskazania
  • Wcześniej obserwowano objawy uczulenia na którykolwiek składnik leku.
  • Występują następujące schorzenia: wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6- fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia rytmu serca.
  • Podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.
  • Leku Gripex Noc nie należy stosować u dzieci poniżej 13 roku życia.
  • Dawkowanie Dorośli i dzieci powyżej 13 roku życia: 1-2 tabletek przed snem. Nie stosować więcej niż 8 tabletek na dobę.
    Działania niepożądane U osób nadwrażliwych mogą wystąpić: nudności, zaburzenia trawienia, skórne reakcje nadwrażliwości, suchość w jamie ustnej, nieznaczne podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi i przyspieszenie akcji serca.
    Interakcje Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. W przypadku równoczesnego stosowania doustnych leków przeciwcukrzycowych, leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny), ryfampicyny, leków przeciwpadaczkowych, leków uspokajających i nasennych, inhibitorów MAO, zydowudyny, leków sympatykomimetycznych, hormonów tarczycy, doustnych środków antykoncepcyjnych, cymetydyny, chinolonów i werapamilu przed przyjęciem leku należy zasięgnąć opinii lekarza.
    Informacje dodatkowe W czasie stosowania leku nie należy pić alkoholu. Lek może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.
    Postać tabletki 
    Dorośli i dzieci dorośli 
    Składnik dekstrometorfan  pseudoefedryna  paracetamol  chlorfeniramina 
    Ocena

    Oceny i opinie

    Twoja ocena

    • Kamila: Używam gdy tylko czuję, że będę chora na noc. Rano wstaję jak nowo narodzona, polecam.
    • Lucyna: Od kilku lat w przypadku przeziębienia stosuję tylko gripex. Jest to złożony preparat likwidujący ból gardła, katar i gorączkę. Gripex noc zawiera dodatkowo składnik, który pozwala zasnąć i jest skuteczny (mimo zawartości pseudoefedryny uśmierzającej katar, ale mającej też działanie pobudzające). Ponieważ trochę jednak wysusza śluzówki, polecam jednoczesne stosowanie preparatu z wiesiołkiem.

    Podobne produkty

    Robitussin Junior ma lubiany przez dzieci, wiśniowy smak ...

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.