Jesteś tutaj:
APAP 500 MG, 50 TABLETEK POWLEKANYCH
APAP 500 MG, 50 TABLETEK POWLEKANYCH
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 50 tabletek
Skład Paracetamol (Paracetamolum) 500 mg
Działanie Lek Apap wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe.
Wskazania Wskazaniem do stosowania leku są bóle różnego pochodzenia: głowy, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne. Może być również stosowany w celu zwalczenia gorączki, np. w przebiegu przeziębienia lub grypy. Lek nie podrażnia błony śluzowej żołądka.
Przeciwwskazania Nie należy stosować leku Apap jeśli:
  • wcześniej stwierdzono uczulenie na paracetamol lub którykolwiek składnik leku,
  • występuje ciężka niewydolność wątroby lub nerek,
  • stosowane są leki z grupy inhibitorów MAO, lub zostały odstawione krócej niż 2 tygodnie wcześniej,
  • występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej,
  • u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
  • Dawkowanie Zazwyczaj stosowana dawka leku Apap to:
  • Dorośli: 1-2 tabletki 3-4 razy na dobę (maksymalnie 8 tabletek w ciągu doby).
  • Dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka 3-4 razy na dobę.

    Należy przestrzegać co najmniej 4 godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami.

  • Działania niepożądane Jak każdy lek, Apap może powodować działania niepożądane, które w przypadku doraźnego stosowania leku występują rzadko.
    Należą do nich:
  • zaburzenia hematologiczne: zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby granulocytów (do całkowitego ich braku włącznie),
  • reakcje alergiczne: pokrzywka, rumień, wysypka, plamica barwnikowa, wstrząs anafilaktyczny,
  • zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: ostra niewydolność wątroby, nudności, wymioty, zaburzenia trawienia.
  • Interakcje Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol, inhibitorami MAO oraz w okresie do 2 tygodni od zaprzestania ich przyjmowania oraz z zydowudyną. Paracetamol może nasilać działanie leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny). Jednoczesne podawanie z ryfampicyną, izoniazydem, lekami przeciwpadaczkowymi, barbituranami, diflunisalem, sulfinpirazonem lub innymi lekami indukującymi enzymy mikrosomowe wątroby zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby. Kofeina nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu.

    W czasie przyjmowania leku nie wolno pic alkoholu ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.

    Informacje dodatkowe Lek należy przechowywać w miejscu suchym, chłodnym i niedostępnym dla dzieci.
    Postać tabletki 
    Składnik paracetamol 
    Dla kogo dla seniorów 
    Ocena

    Oceny i opinie

    Twoja ocena

    • Piotr: Nie trzeba go reklamować - produkt wspaniały! Łagodzi bóle głowy, obniża gorączkę - polecam przy nadciśnieniu tętniczym. Można go stosować i co najważniejsze nie podrażnia żołądka.
    • Monika: Polecam Apap wszystkim, szczególnie tym, którzy mają problemy z układem pokarmowym. Działa przeciwbólowo nie podrażniając żołądka. Skutecznie!
    • Andrzej: Bardzo dobry i skuteczny lek. Szybko eliminuje ból. Dobry na wiele najróżniejszych dolegliwości: bóle mięśni, głowy, a także w przypadku grypy czy przeziębienia. Polecam!

    Podobne produkty

    Połączenie sprawdzonego leku przeciwbólowego z łagodnie działającym składnikiem ułatwiającym zasypianie

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.