Jesteś tutaj:
GRIPEX HOT ACTIV, 8 SASZETEK
GRIPEX HOT ACTIV, 8 SASZETEK
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 8 saszetek
Skład Paracetamol (Paracetamolum) 650 mg
Witamina C (Acidum ascorbicum) 50 mg
Chlorowodorek fenylefryny (Phenylephrini hydrochloridum) 10 mg
Działanie Gripex HotActiv to lek wieloskładnikowy o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i udrażniającym nos. Łagodzi objawy przeziębienia, grypy i chorób grypopodobnych.
Wskazania Wskazaniem do stosowania leku jest łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych t.j.: gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe oraz objawów zapalenia błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie, zapaleniu zatok, alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa i naczynioruchowym obrzęku błony śluzowej nosa.
Przeciwwskazania Nie należy stosować leku jeśli u pacjenta występują następujące objawy:
  • Wcześniej obserwowano objawy uczulenia na którykolwiek składnik leku.
  • niestabilna choroba wieńcowa,
  • zaburzenia rytmu serca,
  • wysokie ciśnienie tętnicze,
  • jaskra z wąskim kątem przesączania,
  • Występują następujące schorzenia: wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6- fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby lub nerek.
  • Podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.

    Leku nie należy podawać dzieciom poniżej 12 roku życia.

  • Dawkowanie Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 saszetka co 4-6 godzin. Maksymalnie 6 saszetek na dobę.
    Działania niepożądane U osób nadwrażliwych mogą wystąpić: nudności, zaburzenia trawienia, skórne reakcje nadwrażliwości, nieznaczne podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi i przyspieszenie akcji serca.
    Interakcje Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. W przypadku równoczesnego stosowania doustnych leków przeciwcukrzycowych, leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny), ryfampicyny, leków przeciwpadaczkowych, leków uspokajających i nasennych, inhibitorów MAO, zydowudyny, leków sympatykomimetycznych, hormonów tarczycy, doustnych środków antykoncepcyjnych, cymetydyny, chinolonów i werapamilu przed przyjęciem leku należy zasięgnąć opinii lekarza.
    Informacje dodatkowe W czasie stosowania leku nie należy pić alkoholu. Lek może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.
    Postać proszek 
    Dorośli i dzieci dorośli 
    Składnik paracetamol  fenylefryna  witamina C 
    Ocena

    Oceny i opinie

    Twoja ocena


    Podobne produkty

    Nutrikosmetyk wyraźnie zmniejszający cienie i worki pod oczami.

    Suplement diety polecany dla kobiet pragnących poprawić wygląd skóry, włosów i paznokci.

    Likwiduje niekorzystne zmiany wyglądu skóry

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.