Jesteś tutaj:
CALPOL 80 MG, 10 CZOPKÓW
CALPOL 80 MG, 10 CZOPKÓW
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 10 CZOPKÓW
Skład Jeden czopek zawiera:

Substancje czynne:
paracetamol 80 mg

Substancje pomocnicze:
lecytyna sojowa
tłuszcz obojętny (Estaram H-15, Witepsol H-15)

Działanie CALPOL 80 jest lekiem zawierającym paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Nie wykazuje działania przeciwzapalnego.
Wskazania CALPOL 80 jest stosowany:
- w gorączce w przebiegu przeziębienia lub grypy,
- w bólach związanych np. z bolesnym ząbkowaniem
Przeciwwskazania Nie należy zażywać leku CALPOL 80 jeśli występują:
- nadwrażliwość na paracetamol lub którąkolwiek substancję pomocniczą,
- ciężka niewydolność wątroby lub nerek.
Dawkowanie Lek stosować doodbytniczo. Czopka nie należy dzielić.

U dzieci jednorazowo stosuje się dawkę 10-15 mg/kg masy ciała.
Niemowlęta w wieku 4 miesięcy do12 miesięcy: 1 czopek 80 mg co 4-6 godzin.
Nie stosować więcej niż 2-4 czopki na dobę - w zależności od masy ciała.
Maksymalna dawka dobowa - 30 mg/kg masy ciała.

Paracetamolu nie należy stosować dłużej niż 3 dni u dzieci bez zalecenia lekarza.
W przypadku braku efektu terapeutycznego należy po 24 godzinach zwrócić się do lekarza.

Działania niepożądane W przypadku stosowania leku w zalecanych dawkach występują bardzo rzadko.

Mogą wystąpić:
- zaburzenia układu immunologicznego: odczyny alergiczne: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień;
- zaburzenia żoładka i jelit: nudności, wymioty;
- zaburzenia ogólne: zaburzenia czynności wątroby i nerek;
- zaburzenia krwi ukladu chłonnego: sporadycznie: methemoglobinemia (obecność utlenionej hemoglobiny we krwi), agranulocytoza (zmniejszenie liczby krwinek białych we krwi), trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi).

W przypadku zaobserwowania następujących objawów: świądu, wysypki, rumienia, wymiotów, należy odstawić CALPOL 80 i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Interakcje Paracetamol zwiększa siłę działania leków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny i indandionu oraz potęguje działanie kofeiny.
Salicylamid wydłuża czas wydalania paracetamolu.
Paracetamol stosowany z inhibitorami MAO może wywołać stan pobudzenia i wysoką gorączkę.
Ryfampicyna, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne i alkohol stosowane z paracetamolem mogą spowodować uszkodzenia wątroby.
Podawanie paracetamolu jednocześnie z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi u pacjentów z niewydolnością nerek może nasilać chorobę nerek.
Informacje dodatkowe Ciąża:
Lek przeznaczony wyłącznie do stosowania u niemowląt.

Karmienie piersią:
Lek przeznaczony wyłącznie do stosowania u niemowląt.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:
Lek przeznaczony wyłącznie do stosowania u niemowląt.

Postać czopki 
Dorośli i dzieci dzieci 
Składnik paracetamol 
Ocena Nie dodano jeszcze żadnej oceny. Kliknij aby dodać ocenę jako pierwszy!

Oceny i opinie

Twoja ocena


Podobne produkty

Przy stanach grypopodobnych ...

Apap Extra to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Zawiera paracetamol i kofeinę.

Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.