Jesteś tutaj:
COLDREX MAXGRIP O SMAKU CYTRYNOWYM, 10 TOREBEK
COLDREX MAXGRIP O SMAKU CYTRYNOWYM, 10 TOREBEK
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 10 TOREBEK
Skład 1 saszetka zawiera:

Substancje czynne:
- paracetamol 1000 mg
- chlorowodorek fenylefryny 10 mg
- kwasu askorbowy 40 mg

Substancje pomocnicze:
- sacharoza
- kwas cytrynowy
- cytrynian sodu
- skrobia kukurydziana
- cyklaminian sodu
- sacharynian sodu
- bezwodna krzemionka koloidalna
- aromat cytrynowy
- naturalną kurkuminę

Działanie Coldrex MaxGrip jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym (paracetamol w maksymalnej dawce), obkurczajacym naczynia krwionośne błon śluzowych nosa, zmniejszającym przekrwienie, udrożniającym nos i zatoki - (fenylefryna) i uzupełniającym niedobory witaminy C (kwas askorbowy).
Wskazania Coldrex MaxGrip jest wskazany do krótkotrwałego, objawowego leczenia grypy lub przeziębienia, przebiegających z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, katarem, zapaleniem zatok.
Przeciwwskazania Nie należy stosować preparatu Coldrex MaxGrip w razie nadwrażliwości na paracetamol, fenylefrynę, kwas askorbowy lub inne składniki leku oraz w przypadku niewydolności wątroby, ciężkiej niewydolności nerek, nadciśnienia tętniczego, nadczynności tarczycy, cukrzycy, chorób serca.

Preparat jest przeciwwskazany u osób przyjmujących trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne lub leki blokujące receptory beta-adrenergiczne oraz u osób przyjmujących inhibitory monoaminooksydazy (MAO) i 2 tygodnie po ich zastosowaniu.

Dawkowanie Dorośli i dzieci powyżej 12 lat jedna saszetka preparatu Coldrex MaxGrip co 4 do 6 godzin. Nie stosować więcej niż 4 saszetki na dobę. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej - preparatu Coldrex MaxGrip nie należy stosować dłużej niż siedem dni.

Przed podaniem proszek należy rozpuścić w gorącej wodzie. Wsypać zawartość jednej saszetki do szklanki, uzupełnić do połowy gorącą wodą, dobrze wymieszać i wypić. W razie potrzeby dolać zimnej wody lub dosłodzić.

Nie stosować jednocześnie innych leków przeciw grypie i przeziębieniu, leków udrożniających nos oraz innych preparatów zawierających paracetamol.

Działania niepożądane Mogą wystąpić wysypki skórne i inne objawy alergiczne związane z zażywaniem paracetamolu.
Aminy sympatykomimetyczne mogą powodować podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi z towarzyszącymi mu bólem i zawrotami głowy, wymiotami, biegunką, bezsennością i w rzadkich przypadkach kołataniem serca, jednak informacje o występowaniu objawów niepożądanych po zastosowaniu fenylefryny zgodnie z zaleceniami są nieliczne.
Interakcje Należy zasięgnąć porady lekarza w przypadku zażywania takich preparatów jak metoklopramid, dromperydon, cholestyramina, warfaryna.
Informacje dodatkowe U osób ze schorzeniami wątroby istnieje zwiększone ryzyko przedawkowania.

Stosowanie preparatu u dzieci - nie zaleca się podawania preparatu dzieciom poniżej 12 lat.

Ciąża i karmienie piersią - przed zażyciem leku podczas ciąży i karmienia piersią należy poradzić się lekarza.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn - Coldrex MaxGrip nie powoduje senności i nie wpływa negatywnie na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn.

Postać proszek 
Dorośli i dzieci dorośli 
Składnik witamina C  fenylefryna  paracetamol 
Ocena

Oceny i opinie

Twoja ocena

  • Joanna: Naprawdę działa, jest skuteczny, przeziębienie przechodzi.
  • Renata: Przeziębienie, początek grypy, łamanie w kościach - jedna saszetka na noc, druga rano i jestem na chodzie. Szkoda czasu na choroby, jest tyle ciekawszych rzeczy do zrobienia :)
  • Łukasz: Dobry na noc tuż przed snem - na drugi dzień objawy zmniejszają się, ale ważne by użyć go w pierwszych objawach przeziębienia lub grypy.

Podobne produkty

Działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie ...

Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego

Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.