Jesteś tutaj:
FEBRISAN 8 SASZETEK
FEBRISAN 8 SASZETEK
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 8 SASZETEK
Skład 1 saszetka zawiera 750 mg paracetamolu, 60 mg kwasu askorbinowego, 10 mg chlorowodorku fenylefryny.
Działanie Febrisan jest preparatem o skojarzonym działaniu trzech składników: paracetamolu, fenylefryny i witaminy C. Działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo, udrażnia przewody nosowe oraz uzupełnia niedobory witaminy C.
Wskazania Preparat stosowany w leczeniu objawów przeziębienia i grypy takich jak :gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle mięśniowe, bóle gardła, katar, bóle zatok.
Przeciwwskazania
  • uczulenie (nadwrażliwość) na którykolwiek składnik leku.
  • nadciśnienie tętnicze, tętniaki, nadczynność tarczycy, choroby serca, ciężka niewydolność nerek, niewydolność wątroby, cukrzyca, wrodzony niedobór enzymu: dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, fenyloketonuria,
  • w przypadku: leczenia inhibitorami MAO oraz w okresie do 2 tygodni po ich odstawieniu, beta-adrenolitykami, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, jaskry z wąskim kątem przesączania, ciąży, karmienia piersią, choroby alkoholowej.
  • Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
  • Dawkowanie Doustnie. Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
    1 saszetka co 4-6 godzin.
    Nie stosować więcej niż 4 saszetki na dobę. Przed zażyciem proszek należy rozpuścić w szklance gorącej wody.
    Działania niepożądane Reakcje nadwrażliwości: pokrzywka, wysypka, rumień, obrzęk naczynioruchowy, napad astmy oskrzelowej, obniżenie ciśnienia tętniczego.
    Nudności, wymioty, objawy uszkodzenia wątroby, bóle i zawroty głowy, kolkę nerkową, kamicę moczową, zaburzenia w oddawaniu moczu.
    Ze względu na ryzyko przedawkowania nie należy stosować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol.
    Postać proszek 
    Dorośli i dzieci dorośli 
    Składnik witamina C  fenylefryna  paracetamol 
    Ocena

    Oceny i opinie

    Twoja ocena

    • Monika: Uważam że to jeden z lepszych preparatów na przeziębienie, jakie są na rynku. Dodatkowo zmniejsza katar, czego nie robi większość specyfików.

    Podobne produkty

    Ekstrakt szałwi posiada właściwości łagodzące stany zapalne błon śluzowych jamy ustnej i gardła. Witamina C wywiera korzystne działanie w przypadku łagodnych...

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.