Jesteś tutaj:
GRIPEX CONTROL (DOLORES) 12 TABLETEK
GRIPEX CONTROL (DOLORES) 12 TABLETEK
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 12 tabletek (2 blistry po 6 tabl.)
Skład Paracetamol (Paracetamolum) 500 mg
Kofeina (Coffeinum) 50 mg
Działanie Gripex Control jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, zawierającym paracetamol z dodatkiem kofeiny, która wzmaga działanie paracetamolu i wykazuje działanie pobudzające ośrodki: oddechowy, naczynioruchowy i nerwu błędnego.
Wskazania Pierwsze objawy przeziębienia i grypy, bóle mięśniowe, stawowe i kostne różnego pochodzenia, bóle głowy, migrena, nerwobóle, bóle zębów oraz bóle menstruacyjne.
Dawkowanie Dorośli: 1-2 tabletek do 4 razy dziennie.
Dzieci powyżej 12 roku życia - 1 tabletka do 4 razy dziennie.

Nie należy podawać częściej niż co 4 godziny.

Leku nie należy podawać dzieciom poniżej 12 roku życia.

Lek zażywać w czasie posiłku.

Działania niepożądane Po zastosowaniu preparatu mogą pojawić się działania niepożądane. Najczęściej są to skórne objawy alergiczne. Lek stosowany przez dłuższy okres czasu lub przedawkowany może spowodować upośledzenie czynności wątroby lub nerek.
Interakcje Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. W przypadku równoczesnego stosowania doustnych leków przeciwcukrzycowych, leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny), ryfampicyny, leków przeciwpadaczkowych, leków uspokajających i nasennych, inhibitorów MAO, zydowudyny, leków sympatykomimetycznych, hormonów tarczycy, doustnych środków antykoncepcyjnych, cymetydyny, chinolonów i werapamilu przed przyjęciem leku należy zasięgnąć opinii lekarza.
Informacje dodatkowe W czasie stosowania leku nie należy pić alkoholu.

Lek należy przechowywać w miejscu chłodnym, suchym i niedostępnym dla dzieci.

Postać tabletki 
Składnik kofeina  paracetamol 
Ocena Nie dodano jeszcze żadnej oceny. Kliknij aby dodać ocenę jako pierwszy!

Oceny i opinie

Twoja ocena


Podobne produkty

Apap Noc to pierwsze na polskim rynku połączenie sprawdzonego leku przeciwbólowego jakim jest Apap z łagodnie działającym składnikiem ułatwiającym zasypianie....

Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.