Jesteś tutaj:
IBUM FORTE 400 MG, 24 KAPSUŁEK
IBUM FORTE 400 MG, 24 KAPSUŁEK
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 24 tabletki
Skład 1 kapsułka elastyczna zawiera substancję czynną:
  • ibuprofen 400 mg
  • Działanie Lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny.
    Wskazania
  • Bóle różnego pochodzenia o słabym i umiarkowanym nasileniu:
    - bóle głowy (w tym także migreny)
    - bóle zębów
    - bóle mięśni
    - bóle po urazach
    - bóle okolicy krzyżowej
    - nerwobóle
  • Bolesne miesiączkowanie
  • Stany gorączkowe
  • Przeciwwskazania
  • nadwrażliwość na ibuprofen lub którykolwiek ze składników produktu leczniczego
  • choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy czynna lub w wywiadzie, perforacja lub krwawienie, również występujące po zastosowaniu NLPZ
  • ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność serca
  • nie stosować u osób, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) występowały w przeszłości jakiekolwiek objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej
  • III trymestr ciąży
  • nie stosować ibuprofenu jednocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym inhibitorami COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych)
  • skaza krwotoczna
  • Dawkowanie Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 kapsułka (400 mg) co 4-6 godzin.
    Działania niepożądane
  • niestrawność, ból brzucha, nudności, bóle głowy, pokrzywka, świąd.
  • biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, obrzęki.
  • Interakcje Nie należy stosować ibuprofenu jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym, innymi lekami przeciwbólowymi oraz kortykosteroidami ze względu na zwiększenie ryzyka występowania działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego. Ibuprofen zmniejsza skuteczność działania leków hipotensyjnych i moczopędnych, nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych oraz może wydłużać czas krwawienia u pacjentów leczonych jednocześnie zidowudyną. Długotrwałe stosowanie ibuprofenu z kwasem aceytylosalicylowym, w dawkach kardioprotekcyjnych, może osłabiać przeciwzakrzepowe działanie kwasu acetylosalicylowego.
    Informacje dodatkowe Lek należy przechowywać w miejscu chłodnym, suchym i niedostępnym dla dzieci.
    Postać kapsułki 
    Składnik ibuprofen 
    Ocena

    Oceny i opinie

    Twoja ocena

    • Bogusław: Bardzo mi pomaga na bóle migrenowe i inne. Dobry produkt.
    • Karolina: Działa wręcz błyskawicznie!

    Podobne produkty

    Jest silnym lekiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym, który precyzyjnie lokalizuje źródło bólu, (jakim często jest stan zapalny) i na nim koncentruje swoją...

    Ibuprom Max zawiera maksymalną dostępną bez recepty dawkę substancji czynnej.

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.