Jesteś tutaj:
IBUPROM MAX 400 MG, 24 TABLETKI DRAŻOWANE
IBUPROM MAX 400 MG, 24 TABLETKI DRAŻOWANE
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 24 tabletki
Skład Ibuprofen (Ibuprofenum) 400 mg
Działanie Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.
Wskazania Lek stosuje się w leczeniu choroby przeziębieniowej, bólów, obrzęków, zaczerwienienia stawów na tle reumatycznym, bólów głowy, zębów, mięśni oraz bólów związanych z okresem krwawienia miesięcznego.
Przeciwwskazania
  • Nadwrażliwość na ibuprofen i inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
  • Czynna choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy.
  • III trymestr ciąży.
  • okres karmienia piersią.
  • Dzieci poniżej 12 roku życia.
  • Ostrożnie stosować w niewydolności mięśnia sercowego, nerek i wątroby, astmie oskrzelowej, nadciśnieniu tętniczym, u osób leczonych lekami przeciwkrzepliwymi, moczopędnymi, nasercowymi, cyklosporyną, metrotreksatem, kwasem walproinowym, probenecidem, w chorobach zmieniających czynność płytek krwi, w hemofilii.
  • Dawkowanie Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 tabletka co 4 godziny, stosować po posiłkach. Maksymalna dawka dobowa wynosi 1200 mg.
    Działania niepożądane
  • niestrawność, ból brzucha, nudności, bóle głowy, pokrzywka, świąd.
  • biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, obrzęki.
  • Interakcje Nie należy stosować Ibupromu jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym, innymi lekami przeciwbólowymi oraz kortykosteroidami ze względu na zwiększenie ryzyka występowania działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego.
    Ibuprofen zmniejsza skuteczność działania leków hipotensyjnych i moczopędnych, nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych oraz może wydłużać czas krwawienia u pacjentów leczonych jednocześnie zidowudyną. Długotrwałe stosowanie ibuprofenu z kwasem aceytylosalicylowym, w dawkach kardioprotekcyjnych, może osłabiać przeciwzakrzepowe działanie kwasu acetylosalicylowego.
    Informacje dodatkowe Lek należy przechowywać w miejscu chłodnym, suchym i niedostępnym dla dzieci.
    Postać tabletki 
    Składnik ibuprofen 
    Ocena

    Oceny i opinie

    Twoja ocena

    • Mirosława: Tabletki szybko i długo działają. Jestem z nich zadowolona. Przy bólach miesiączkowych czy bólu głowy niezawodne....
    • Małgorzata: Szybko likwiduje ból - naprawdę warto go mieć w domowej apteczce!
    • Sławomir: Kupiłem ten lek raczej po to, aby uzupełnić listę zakupów do wartości gwarantującej darmowa dostawę. Było mi wiadome, że pomaga na różne bóle. Żona postanowiła akurat wypróbować go na migrenę. Okazał się bardzo skuteczny. Od tej pory używa go zawsze w potrzebie.
    • Eugeniusz: Co tu dużo mówić: zażywam, a ból "jak ręką odjął". Nic więcej nie powiem, bo i po co?!
    • Joanna: Mam bardzo bolesne miesiączki i jedynie Ibuprom Max wówczas pomaga. To naprawdę działa.
    • więcej ocen i opinii ›

    Podobne produkty

    Nurofen dla dzieci to lek w postaci zawiesiny, przeznaczony dla dzieci od 3 miesiąca życia ...

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.