Jesteś tutaj:
IBUM GRIP (IBUM EXTRA) 10 TABLETEK
IBUM GRIP (IBUM EXTRA) 10 TABLETEK
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 10 tabletek
Skład 1 tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu oraz 30 mg pseudoefedryny
Działanie Preparat działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie
Wskazania Produkt stosuje się doraźnie w celu złagodzenia objawów grypy i przeziębienia, takich jak:
  • niedrożność nosa i zatok obocznych nosa
  • ból głowy
  • gorączka
  • bóle stawowo-mięśniowe
Przeciwwskazania Produkt leczniczy jest przeciwwskazany u pacjentów: - z nadwrażliwością na ibuprofen lub pseudoefedrynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego,
  • u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) występowały w wywiadzie objawy alergii w postaci nieżytu nosa, pokrzywki lub astmy oskrzelowej,
  • z czynną lub w wywiadzie chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacją lub krwawieniem, również tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ,
  • ze skazą krwotoczną,
  • z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca,
  • w ciąży,
  • w okresie karmienia piersią,
  • przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych),
  • z ciężkimi zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego, tachykardią, nadciśnieniem tętniczym, dławicą piersiową,
  • u których wystąpiło zatrzymanie moczu,
  • z nadczynnością tarczycy,
  • z jaskrą z wąskim kątem,
  • z krwotocznym udarem mózgu w wywiadzie lub występowaniem czynników ryzyka, które mogą zwiększać ryzyko krwotocznego udaru mózgu, na przykład w wyniku przyjmowania leków zwężających naczynia krwionośne lub innych leków zmniejszających przekrwienie, stosowanych doustnie lub donosowo
Dawkowanie Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1-2 tabletek co 4 godziny. Maksymalna dawka dobowa wynosi 6 tabletek.
Działania niepożądane
  • niestrawność, ból brzucha, nudności, ból głowy, pokrzywka, świąd,
  • biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, obrzęki.
  • Interakcje Nie należy przyjmować ibuprofenu jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym, innymi NLPZ i kortykosteroidami ze względu na zwiększenie ryzyka występowania działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego. Ibuprofen zmniejsza skuteczność działania leków hipotensyjnych i moczopędnych oraz może zwiększać ryzyko wystąpienia krwotoków u pacjentów leczonych jednocześnie zidowudyną.

    Długotrwałe stosowanie ibuprofenu z kwasem acetylosalicylowym, w dawkach ochraniających serce, może osłabiać przeciwzakrzepowe działanie kwasu acetylosalicylowego. Pseudoefedryna osłabia działanie leków hipotensyjnych.

    Informacje dodatkowe Należy zachować ostrożność w przypadku prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn.
    Postać tabletki 
    Składnik ibuprofen 
    Ocena Nie dodano jeszcze żadnej oceny. Kliknij aby dodać ocenę jako pierwszy!

    Oceny i opinie

    Twoja ocena


    Podobne produkty

    Zwalczanie łagodnego i umiarkowanego bólu oraz gorączki.

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.