Jesteś tutaj:
IBUPROM 200 MG, 10 TABLETEK POWLEKANYCH
IBUPROM 200 MG, 10 TABLETEK POWLEKANYCH
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 10 tabletek
Skład Ibuprofen (Ibuprofenum) 200 mg
Działanie Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.
Wskazania Lek stosuje się w leczeniu choroby przeziębieniowej, bólów, obrzęków, zaczerwienienia stawów na tle reumatycznym, bólów głowy, zębów, mięśni oraz bólów związanych z okresem krwawienia miesięcznego.
Przeciwwskazania
  • Nadwrażliwość na ibuprofen i inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
  • Czynna choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy.
  • III trymestr ciąży.
  • okres karmienia piersią.
  • Dzieci poniżej 12 roku życia.
  • Ostrożnie stosować w niewydolności mięśnia sercowego, nerek i wątroby, astmie oskrzelowej, nadciśnieniu tętniczym, u osób leczonych lekami przeciwkrzepliwymi, moczopędnymi, nasercowymi, cyklosporyną, metrotreksatem, kwasem walproinowym, probenecidem, w chorobach zmieniających czynność płytek krwi, w hemofilii.
  • Dawkowanie Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1-2 tabletek co 4 godziny, stosować po posiłkach. Maksymalna dawka dobowa wynosi 1200 mg.
    Działania niepożądane
  • niestrawność, ból brzucha, nudności, bóle głowy, pokrzywka, świąd.
  • biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, obrzęki.
  • Interakcje Nie należy stosować Ibupromu jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym, innymi lekami przeciwbólowymi oraz kortykosteroidami ze względu na zwiększenie ryzyka występowania działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego.
    Ibuprofen zmniejsza skuteczność działania leków hipotensyjnych i moczopędnych, nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych oraz może wydłużać czas krwawienia u pacjentów leczonych jednocześnie zidowudyną. Długotrwałe stosowanie ibuprofenu z kwasem aceytylosalicylowym, w dawkach kardioprotekcyjnych, może osłabiać przeciwzakrzepowe działanie kwasu acetylosalicylowego.
    Informacje dodatkowe Lek należy przechowywać w miejscu chłodnym, suchym i niedostępnym dla dzieci.
    Postać tabletki 
    Składnik ibuprofen 
    Ocena

    Oceny i opinie

    Twoja ocena

    • Katarzyna: Tabletki łatwe w połykaniu. Szybko likwidują ból. Ogólnie dostępne.
    • Izabela: Działa przy niezbyt mocnych bólach głowy. Łatwy do przełknięcia, nawet bez wody.
    • Anna: Bardzo dobry lek. Działa szybko i skutecznie. Jeszcze nigdy dotąd mnie nie zawiódł. Nie wywołuje żadnych objawów niepożądanych. Bardzo ważne dla mnie - łatwy do przełknięcia. Nie cierpię tabletek, które rozpuszczają mi się w przełyku.
    • Adam: Najlepszy ze wszystkich przeciwbólowych !
    • Małgorzata: Ten lek mam zawsze przy sobie. Przy bólach głowy jest niezawodny.

    Podobne produkty

    Zwalczanie łagodnego i umiarkowanego bólu oraz gorączki.

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.