Jesteś tutaj:
IBUPROM ZATOKI 24 TABLETKI (maksymalna ilość w zamówieniu 2 op)
IBUPROM ZATOKI 24 TABLETKI (maksymalna ilość w zamówieniu 2 op)
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 24 tabletki
Skład Ibuprofen (Ibuprofenum) 200 mg
Chlorowodorek pseudoefedryny (Pseudoephedrini hydrochloridum) 30 mg
Działanie Ibuprom Zatoki działa dwutorowo:
  • udrażnia zatoki, zmniejszając uczucie zatkania i przywraca swobodę oddychania,
  • działa przeciwzapalnie i dodatkowo zmniejsza uczucie ucisku w okolicach zatok.
  • Wskazania Ibuprom Zatoki stosuje się w leczeniu przeziębienia, bólów, obrzęków, zaczerwienienia stawów na tle reumatycznym, bólów głowy, zębów, mięśni oraz bólów związanych z okresem krwawienia miesięcznego.
    Przeciwwskazania
  • nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku,
  • nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
  • choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy,
  • skaza krwotoczna
  • ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca,
  • jednoczesne przyjmowanie innych leków z grupy NLPZ
  • ciężkie zaburzenia sercowo naczyniowe, tachykardia, nadciśnienie tętnicze, dławica piersiowa
  • nadczynność tarczycy, cukrzyca, guz chromochłonny nadnerczy
  • jaskra z zamkniętym katem przesączania
  • rozrost gruczołu krokowego
  • leczenie inhibitorami MAO lub okres 2 tyg. od zaprzestania ich przyjmowania
  • ciąża i okres karmienia piersią
  • dzieci do ukończenia 12 roku życia.
  • Dawkowanie Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1-2 tabletek co 4 godziny. Maksymalna dawka dobowa wynosi 6 tabletek.
    Działania niepożądane
  • niestrawność, ból brzucha, nudności, ból głowy, pokrzywka, świąd,
  • biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, obrzęki.
  • Interakcje Nie należy przyjmować ibuprofenu jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym, innymi NLPZ i kortykosteroidami ze względu na zwiększenie ryzyka występowania działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego.
    Ibuprofen zmniejsza skuteczność działania leków hipotensyjnych i moczopędnych oraz może zwiększać ryzyko wystąpienia krwotoków u pacjentów leczonych jednocześnie zidowudyną.
    Długotrwałe stosowanie ibuprofenu z kwasem acetylosalicylowym, w dawkach ochraniających serce, może osłabiać przeciwzakrzepowe działanie kwasu acetylosalicylowego.
    Pseudoefedryna osłabia działanie leków hipotensyjnych.
    Informacje dodatkowe Należy zachować ostrożność w przypadku prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn.
    Postać tabletki 
    Składnik pseudoefedryna  ibuprofen 
    Ocena

    Oceny i opinie

    Twoja ocena

    • Katarzyna: Od kiedy pamiętam mam problem z zatokami i nawet po leczeniu często mam nawroty choroby, gdy mnie nagle atakuje ból zawsze mam przy sobie te tabletki i w ciągu dosłownie kilku minut ból ustaje o katarze nie wspominając. Jedyne, które mi tak szybko i skutecznie pomagają. Polecam!
    • Aleksandra: Bardzo dobrze działa, szczególnie na ból głowy.
    • Andrzej: Stosowałem, w początkowej fazie zwykłego jesiennego przeziębienia, (przynajmniej taka była moja własna ocena aktualnego stanu zdrowia na podstawie zaobserwowanych objawów), połączonych z lekko wyczuwalnym bólem zatok czołowych. Ibuprom Zatoki znałem już wcześniej, zamiennie stosowałem również Modafen - w tym opakowaniu Ibuprom okazał się tańszy. Lek, przyniósł spodziewaną poprawę i ulgę, ale finalnie nie uchronił mnie przed antybiotykami. Widocznie moja samoocena była w tym przypadku nietrafiona. Generalnie nie jestem osobą chorowitą i w prostych przypadkach staram się sobie pomóc sam. Ze względu na charakter mojej pracy raczej nie mogę sobie pozwolić na tzw. chorobowe i leżenie w łóżku, więc tego typu podstawowy lek staram się mieć zawsze w zapasie przy sobie.
    • Danuta: Jako alergik mam skłonności do zapchanych zatok. Od kiedy odkryłam Ibuprom Zatoki radzę sobie (szczególnie jesienią) z zatokami. 2-3 dni przyjmowania Ibupromu i czuję sie świetnie. Polecam, szczególnie w pierwszym okresie choroby.
    • Katarzyna: Kto miał chore zatoki, ten wie jaki to ból. Kiedyś latałam do lekarza rodzinnego, który szpikował mnie antybiotykami, wysyłał na prześwietlenia, a teraz kupuję Ibuprom Zatoki, który likwiduje ból, a co najważniejsze leczy chore zatoki. Po 1-2 dniach zażywania mam problem z głowy.
    • więcej ocen i opinii ›

    Podobne produkty

    Gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego)

    Zwalcza wszystkie uciążliwe objawy przeziębienia i grypy podczas nocy i ułatwia spokojny sen.

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.