Jesteś tutaj:
IBUPROM ZATOKI  6 TABLETEK (maksymalna ilość w zamowieniu 2 op.)
IBUPROM ZATOKI 6 TABLETEK (maksymalna ilość w zamowieniu 2 op.)
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 6 tabletek
Skład Ibuprofen (Ibuprofenum) 200 mg
Chlorowodorek pseudoefedryny (Pseudoephedrini hydrochloridum) 30 mg
Działanie Ibuprom Zatoki działa dwutorowo:
  • udrażnia zatoki, zmniejszając uczucie zatkania i przywraca swobodę oddychania,
  • działa przeciwzapalnie i dodatkowo zmniejsza uczucie ucisku w okolicach zatok.
  • Wskazania Ibuprom Zatoki stosuje się doraźnie w łagodzeniu objawów grypy i przeziębienia takich jak: ból i niedrożność zatok obocznych nosa, nieżyt nosa (katar), ból głowy, gorączka , bóle stawowo-mięśniowe.
    Przeciwwskazania
  • nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku,
  • nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
  • choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy,
  • skaza krwotoczna
  • ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca,
  • jednoczesne przyjmowanie innych leków z grupy NLPZ
  • ciężkie zaburzenia sercowo naczyniowe, tachykardia, nadciśnienie tętnicze, dławica piersiowa
  • nadczynność tarczycy, cukrzyca, guz chromochłonny nadnerczy
  • jaskra z zamkniętym katem przesączania
  • rozrost gruczołu krokowego
  • leczenie inhibitorami MAO lub okres 2 tyg. od zaprzestania ich przyjmowania
  • ciąża i okres karmienia piersią
  • dzieci do ukończenia 12 roku życia.
  • Dawkowanie Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1-2 tabletek co 4 godziny. Maksymalna dawka dobowa wynosi 6 tabletek.
    Działania niepożądane
  • niestrawność, ból brzucha, nudności, ból głowy, pokrzywka, świąd,
  • biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, obrzęki.
  • Interakcje Nie należy przyjmować ibuprofenu jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym, innymi NLPZ i kortykosteroidami ze względu na zwiększenie ryzyka występowania działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego.
    Ibuprofen zmniejsza skuteczność działania leków hipotensyjnych i moczopędnych oraz może zwiększać ryzyko wystąpienia krwotoków u pacjentów leczonych jednocześnie zidowudyną.
    Długotrwałe stosowanie ibuprofenu z kwasem acetylosalicylowym, w dawkach ochraniających serce, może osłabiać przeciwzakrzepowe działanie kwasu acetylosalicylowego.
    Pseudoefedryna osłabia działanie leków hipotensyjnych.
    Informacje dodatkowe Należy zachować ostrożność w przypadku prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn.
    Postać tabletki 
    Składnik pseudoefedryna  ibuprofen 
    Ocena

    Oceny i opinie

    Twoja ocena

    • Izabella: Cierpię na nieznośne bóle zatok, które często towarzyszą zmianom ciśnienia, wietrznej pogodzie. Ibuprom Zatoki oprócz tego, że radzi sobie z bólem, niweluje wyciek z nosa. Jest na prawdę skuteczny.
    • Beata: Już po trzech tabletkach czułam ogromną ulgę !!!!
    • Ewa: Najgorsze, co może przytrafić się człowiekowi w nieoczekiwanym momencie to ból zatok, z którym tak trudno sobie poradzić! Ja jednak znalazłam świetny produkt, który pomógł mi od razu. Mówię o Ibupromie Zatoki! Perfekcyjny i szybki w działaniu! Ból mija praktycznie od razu i co najważniejsze "zapchane" zatoki stopniowo sie odblokowują przez co łatwiej sie wyleczyć z uporczywego bólu zatok, jak i wspomóc leczenie zatok!

    Podobne produkty

    Gripex to lek złożony, stosowany w objawach przeziębienia i grypy.

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.