Jesteś tutaj:
IBUM SMAK BANANOWY ZAWIESINA (0,1,G/ 5 ML) 130 ML
IBUM SMAK BANANOWY ZAWIESINA (0,1,G/ 5 ML) 130 ML
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 130 ml
Skład 5 ml zawiesiny zawiera:
substancje czynne:
ibuprofenum 100 mg
Działanie Preparat działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.
Wskazania Stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego.

Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak:
  • bóle głowy, gardła i mięśni (np. w przebiegu zakażeń wirusowych)
  • bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania
  • bóle stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (np. skręcenia)
  • bóle na skutek urazów tkanek miękkich
  • bóle pooperacyjne
  • bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.
Przeciwwskazania
  • nadwrażliwość na ibuprofen lub którykolwiek ze składników produktu leczniczego
  • nie stosować u osób, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) występowały w przeszłości jakiekolwiek objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej
  • choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy czynna lub w wywiadzie, perforacja lub krwawienie, również występujące po zastosowaniu NLPZ
  • ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność serca
  • nie stosować ibuprofenu jednocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym inhibitorami COX-2
  • III trymestr ciąży
  • skaza krwotoczna
Dawkowanie Niemowlęta od 3 do 6 miesięcy (5-7,6 kg): 3 razy po 2,5 ml w ciągu doby
Niemowlęta od 6 do 12 miesięcy (7,7-9 kg): 3 do 4 razy po 2,5 ml w ciągu doby
Dzieci od 1 do 3 lat (10-15 kg): 3 razy po 5 ml w ciągu doby
Dzieci od 4 do 6 lat (16-20 kg): 3 razy po 7,5 ml w ciągu doby
Dzieci od 7 do 9 lat (21-29 kg): 3 razy po 10 ml w ciągu doby
Dzieci od 10 do 12 lat (30-40 kg): 3 razy po 15 ml w ciągu doby
Działania niepożądane
  • niestrawność, ból brzucha, nudności.
  • biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka.
Interakcje
  • Nie należy stosować jednocześnie z poniżej wymienionymi lekami:
  • kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi: ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych,
  • z kortykosteroidami: zwiększa się ryzyko działań niepożądanych w obrębie przewodu pokarmowego,
  • lekami przeciwnadciśnieniowymi: leki z grupy NLPZ mogą powodować mniejszą skuteczność działania leków zmniejszających ciśnienie tętnicze krwi,
  • lekami moczopędnymi: istnieją nieliczne dowody na zmniejszenie skuteczności działania leków moczopędnych,
  • lekami przeciwzakrzepowymi: z nielicznych danych klinicznych wynika, że NLPZ mogą zwiększać działanie leków zmniejszających krzepliwość krwi: takich jak warfaryna,
  • litem i metotreksatem: dowiedziono, że niesteroidowe leki przeciwzapalne mogą powodować zwiększenie stężenia w osoczu zarówno litu jak i metotreksatu; zaleca się kontrolę litu i metotreksatu w surowicy,
  • zydowudyną: istnieją dowody na wydłużenie czasu krwawienia u pacjentów leczonych jednocześnie ibuprofenem i zydowudyną.
  • glikozydami nasercowymi: NLPZ mogą nasilać objawy niewydolności serca i zwiększać stężenie glikozydów nasercowych w osoczu,
  • mifeprystonem: NLPZ stosowane w okresie 8-12 dni po podaniu mifeprystonu mogą zmniejszyć jego skuteczność,
  • cyklosporyną: równoczesne stosowanie NLPZ i cyklosporyny zwiększa ryzyko działania nefrotoksycznego,
  • antybiotykami chinolonowymi: jednoczesne stosowanie NLPZ z antybiotykami chinolonowymi zwiększa ryzyko wystąpienia drgawek.
Postać zawiesina 
Dorośli i dzieci dzieci 
Składnik ibuprofen 
Ocena

Oceny i opinie

Twoja ocena

  • Andrzej: Skuteczny lek nie tylko na gorączkę. Polecam tym mamom, których maluszki nie tolerują czopków. Moja córcia otrzymuje go w czasie ząbkowania dzięki czemu ten trudny czas przemija spokojnie i bezboleśnie. Polecam
  • Kaja: Naprawdę skuteczny lek przeciwzapalny i przeciwbólowy, mojemu 7-letniemu synkowi wielokrotnie pomagał. Do tego bardzo ekonomiczny - wystarczy 5 ml nawet dla starszego dziecka, a więc nie kończy się tak szybko, jak inne tego typu leki, których trzeba podawać więcej i które są droższe! Naprawdę polecam - warto mieć taki lek w apteczce!

Podobne produkty

Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie ...

Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.