Jesteś tutaj:
KIDOFEN ZAWIESINA DOUSTNA 0,1G/5ML 100 ML (BUTELKA)
KIDOFEN ZAWIESINA DOUSTNA 0,1G/5ML 100 ML (BUTELKA)
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 100 ml (butelka)
Skład
  • Ibuprofen (Ibuprofenum) - 100 mg/5 ml
  • Wskazania
  • bóle głowy, gardła i mięśni np. w przebiegu zakażeń wirusowych,
  • bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazów narządów ruchu (nadwyrężenia, skręcenia),
  • bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne,
  • bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania,
  • bóle głowy,
  • bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.
  • Przeciwwskazania Produkt leczniczy jest przeciwwskazany u pacjentów:
  • z nadwrażliwością na ibuprofen lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ),
  • u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergicznego nieżytu nosa, pokrzywki lub astmy oskrzelowej,
  • z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub w wywiadzie, perforacją lub krwawieniem, również tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ (patrz punkt 4.4),
  • z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca (patrz punkt 4.4),
  • przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych - patrz punkt 4.5),
  • w III trymestrze ciąży (patrz punkt 4.6),
  • ze skazą krwotoczną.
  • Dawkowanie
  • Niemowlęta od 3 do 6 miesięcy (5-7,6 kg): 3 razy po 2,5 ml w ciągu doby
  • Niemowlęta od 6 do 12 miesięcy (7,7-9 kg): 3 do 4 razy po 2,5 ml w ciągu doby
  • Dzieci od 1 do 3 lat (10-15 kg): 3 razy po 5 ml w ciągu doby
  • Dzieci od 4 do 6 lat (16-20 kg): 3 razy po 7,5 ml w ciągu doby
  • Dzieci od 7 do 9 lat (21-29 kg): 3 razy po 10 ml w ciągu doby
  • Dzieci od 10 do 12 lat (30-40 kg): 3 razy po 15 ml w ciągu doby
  • Interakcje Nie należy stosować jednocześnie z poniżej wymienionymi lekami:
  • kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi: ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych,
  • z kortykosteroidami: zwiększa się ryzyko działań niepożądanych w obrębie przewodu pokarmowego,
  • lekami przeciwnadciśnieniowymi: leki z grupy NLPZ mogą powodować mniejszą skuteczność działania leków zmniejszających ciśnienie tętnicze krwi,
  • lekami moczopędnymi: istnieją nieliczne dowody na zmniejszenie skuteczności działania leków moczopędnych,
  • lekami przeciwzakrzepowymi: z nielicznych danych klinicznych wynika, że NLPZ mogą zwiększać działanie leków zmniejszających krzepliwość krwi: takich jak warfaryna,
  • litem i metotreksatem: dowiedziono, że niesteroidowe leki przeciwzapalne mogą powodować zwiększenie stężenia w osoczu zarówno litu jak i metotreksatu; zaleca się kontrolę litu i metotreksatu w surowicy,
  • zydowudyną: istnieją dowody na wydłużenie czasu krwawienia u pacjentów leczonych jednocześnie ibuprofenem i zydowudyną.
  • glikozydami nasercowymi: NLPZ mogą nasilać objawy niewydolności serca i zwiększać stężenie glikozydów nasercowych w osoczu,
  • mifeprystonem: NLPZ stosowane w okresie 8-12 dni po podaniu mifeprystonu mogą zmniejszyć jego skuteczność,
  • cyklosporyną: równoczesne stosowanie NLPZ i cyklosporyny zwiększa ryzyko działania nefrotoksycznego,
  • antybiotykami chinolonowymi: jednoczesne stosowanie NLPZ z antybiotykami chinolonowymi zwiększa ryzyko wystąpienia drgawek.
  • Postać zawiesina 
    Dorośli i dzieci dzieci 
    Składnik ibuprofen 
    Ocena Nie dodano jeszcze żadnej oceny. Kliknij aby dodać ocenę jako pierwszy!

    Oceny i opinie

    Twoja ocena


    Podobne produkty

    Ibuprom Max zawiera maksymalną dostępną bez recepty dawkę substancji czynnej.

    Jest silnym lekiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym, który precyzyjnie lokalizuje źródło bólu, (jakim często jest stan zapalny) i na nim koncentruje swoją...

    Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
    Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
    Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
    Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
    Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
    Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.