Jesteś tutaj:
MAXFLU O SMAKU CYTRYNOWYM 10 TABLETEK MUSUJĄCYCH
MAXFLU O SMAKU CYTRYNOWYM 10 TABLETEK MUSUJĄCYCH
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 10 tabletek musujących
Działanie Maxflu zawiera substancje czynne działające podobnie: PARACETAMOL - działający podwójnie: przeciwgorączkowo i przeciwbólowe, PSEUDOEPHEDRINE- redukującą cyrkulację i opuchliznę śluzówki górnych dróg oddechowych, WITAMINĘ C wzmacniającą układ immunologiczny. Forma produktu została wyselekcjonowana na podstawie badań udowadniających, że PARACETAMOL w formie musującej działa dwa razy szybciej niż w postaci tabletki. Efekty jego działania można odczuć już po 15 minutach od zażycia.
Stosowanie Objawowe leczenie przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych, przebiegających z gorączką, katarem i zapaleniem zatok, bólem głowy, bólem mięśni i stawów.
Dawkowanie Lek należyt zażywać doustnie.
Dorośli i dzieci od 13 roku życia: 1-2 tabletki rozpuścić w szklance wody i pić do 4 razy na dobę, co 4-6 godziny. Preparat można zażywać przed jedzeniem lub w trakcie posiłku. Maksymalna dawka dobowa wynosi 8 tabletek. Maksymalna dawka jednorazowa paracetamolu dla dorosłych i młodzieży wynosi 1g, maksymalna dawka dobowa wynosi 4g. Maksymalna dawka pseudoefedryny dla dorosłych i młodzieży wynosi 240mg na dobę.
Preparatu nie należy stosować dłużej niż 7 dni, a w przypadku utrzymującej się wysokiej gorączki nie dłużej niż 3 dni.
Działania niepożądane Ostrożnie stosować u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek. Ze względu na zawartość pseudoefedryny preparat ostrożnie stosować u pacjentów z kontrolowanym lub łagodnym nadciśnieniem, cukrzycą, chorobami naczyń obwodowych, jaskrą, nadczynnością tarczycy lub przerostem prostaty. Nie zaleca się stosować preparatu u dzieci poniżej 13 roku życia ze względu na duże dawki substancji czynnych.
Postać tabletki musujące 
Dorośli i dzieci dorośli 
Składnik paracetamol  pseudoefedryna  witamina C 
Ocena Nie dodano jeszcze żadnej oceny. Kliknij aby dodać ocenę jako pierwszy!

Oceny i opinie

Twoja ocena


Podobne produkty

Doskonała kompozycja naturalnych składników

Żelki o smaku owocowym dla ochrony oczu Twojego dziecka

Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.