Jesteś tutaj:
NEOAFRIN 8 TABLETEK (maksymalna ilość w zamówieniu - 2 opakowania)
NEOAFRIN 8 TABLETEK (maksymalna ilość w zamówieniu - 2 opakowania)
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 8 TABL.
Skład 1 tabletka zawiera deksbromfeniraminy maleinian (6 mg) oraz pseudoefedryny siarczan (120 mg) i substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon, magnezu stearynian, wapnia siarczan dwuwodny, wapnia siarczan bezwodny, sacharoza, talk, guma arabska, kalafonia (destylacyjna), żelatyna, tytanu dwutlenek, kwas oleinowy, mydlo, butylu parahydroksybenzoesan, wosk bialy, wosk Carnauba.
Działanie Preparat łączy w sobie działanie leku przeciwhistaminowego z lekiem zmniejszającym przekrwienie błon śluzowych. Pseudoefedryna obkurcza naczynia krwionośne błony śluzowej, a maleinian deksbromfeniraminy wykazuje działanie przeciwhistaminowe. Preparat zmniejsza obrzęk błony śluzowej przewodów nosowych i udrożnia przewody nosowe. Zmniejsza także wyciek wydzieliny z nosa, kichanie i swędzenie nosa i gardła oraz łzawienie i swędzenie oczu występujące w alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa. Maleinian deksbromfeniraminy wykazuje łagodne działanie sedatywne. Siarczan pseudoefedryny wykazuje przede wszystkim aktywność α-mimetyczną w porównaniu z aktywnością β-mimetyczną. Po podaniu doustnym siarczan pseudoefedryny obkurcza naczynia krwionośne i w związku z tym zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa.
Wskazania Łagodzenie objawów zapalenia błony śluzowej nosa w przebiegu przeziębienia, kataru siennego (przewlekłego i sezonowego), oraz objawów związanych z zapaleniem zatok
Dawkowanie Zwykle stosowana dawka leku dla dzieci od lat 12 i dorosłych: 1 tabletka dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Po uzyskaniu poprawy 1 tabletka na dobę jest wystarczająca do skutecznej kontroli objawów.
Przeciwwskazania Nadwrażliwość lub idiosynkrazja na substancje czynne, inne leki o podobnej budowie chemicznej lub działające na receptory adrenergiczne, a także nadwrażliwość na jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Nie stosować w trakcie leczenia inhibitorami MAO i w ciągu 2 tyg. po jego zakończeniu oraz u pacjentów z ciężkim nadciśnieniem tętniczym, ciężką chorobą niedokrwienną serca lub nadczynnością tarczycy. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.
Postać tabletki 
Składnik pseudoefedryna  deksbromfeniramina 
Ocena

Oceny i opinie

Twoja ocena

  • Ilona: Podany we wstępnej fazie zapobiega katarowi jak nic innego.
  • Monika: Bardzo dobry preparat, który w moim przypadku co najmniej na połowę dnia likwiduje zupełnie katar! Bardzo przydatny, gdy absolutnie sobie na katar nie można pozwolić.

Podobne produkty

Gripex to lek złożony, stosowany w objawach przeziębienia i grypy.

Sudafed - lek przeciwkatarowy, zmniejszający obrzęk nosa. Teraz do każdego opakowania OLYNTH - spray nawilżający GRATIS!

Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.