Jesteś tutaj:
PANADOL 500 MG, 48 TABLETEK
PANADOL 500 MG, 48 TABLETEK
Typ produktu bez recepty 
Producent  
Opakowanie 48 TABLETEK
Skład Substancje czynne:
- paracetamol 500 mg

Substancje pomocnicze:
- skrobię kukurydzianą
- sorbonian potasu
- talk
- kwas stearynowy
- powidon
- skrobię żelatynowaną
- hypromeloza
- triacetyna

Działanie Preparat Panadol zawiera w swoim składzie paracetamol - substancję o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Paracetamol nie powoduje podrażnienia żołądka. Nie działa przeciwzapalnie.
Wskazania Paracetamol działa przeciwbólowo w:
- bólach głowy,
- gardła,
- migrenach,
- bólach zębów,
- bólach kostnych, stawowych i mięśniowych,
- bólach menstruacyjnych.

Ponadto może być stosowany w:
- przeziębieniach
- i stanach grypopodobnych

Działa przeciwgorączkowo.

Przeciwwskazania Nie należy stosować preparatu Panadol u osób z nadwrażliwością na paracetamol.
Nie wolno przyjmować preparatu Panadol łącznie z innymi lekami zawierającymi w swoim składzie paracetamol.
Ciężka niewydolność wątroby lub nerek, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, choroba alkoholowa, pierwszy trymestr ciąży.
Dawkowanie Dorośli:
W zależności od nasilenia dolegliwości - 1 do 2 tabletek preparatu Panadol co 4 godziny. Leku nie należy przyjmować częściej niż co 4 godziny.

Nie wolno przekraczać dawki 8 tabletek w ciągu doby.

Leku nie należy podawać dłużej niż 10 dni bez konsultacji z lekarzem.

Dzieci (6-12 lat):
W zależności od nasilenia dolegliwości pół lub cała tabletka preparatu Panadol co 4 godziny.

Nie wolno przekraczać dawki 4 tabletek w ciągu doby.

Leku nie należy podawać dzieciom dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Bez wyraźnego zalecenia lekarza nie należy podawać dzieciom poniżej 6-go roku życia.

Jeśli objawy choroby nie ustępują należy skonsultować się z lekarzem.

Działania niepożądane Działania niepożądane paracetamolu są rzadkie.

Mogą wystąpić reakcje:
- skórne odczyny alergiczne: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień
- zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty,
- sporadycznie może wystąpić: trombocytopenia, methemoglobinemia, agranulocytoza,
- przy przedawkowaniu upośledzenie czynności wątroby oraz nerek.

Interakcje - paracetamol nasila działanie doustnych środków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny,
- łączne podawanie paracetamolu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek,
- Salicylamid wydłuża czas wydalania paracetamolu,
- rifampicyna, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne i inne leki indukujące enzymy mikrosomalne stosowane łącznie z paracetamolem nasilają ryzyko uszkodzenia wątroby,
- paracetamol stosowany łącznie z inhibitorami MAO może wywołać stan pobudzenia i wysoką gorączkę,
- paracetamol nasila ośrodkowe działanie kofeiny.
Opis <u>Działanie</u>:
Preparat Panadol zawiera w swoim składzie <b>paracetamol</b> - substancję o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Paracetamol nie powoduje podrażnienia żołądka. Nie działa przeciwzapalnie.

<u>Wskazania</u>:
Paracetamol działa przeciwbólowo w:
<li> bólach głowy,
<li> gardła,
<li> migrenach,
<li> bólach zębów,
<li> bólach kostnych, stawowych i mięśniowych
<li> bólach menstruacyjnych.

Ponadto może być stosowany w:
<li> przeziębieniach
<li> i stanach grypopodobnych
Działa przeciwgorączkowo.

<u>Dawkowanie</u>:
Dorośli: W zależności od nasilenia dolegliwości - 1 do 2 tabletek

Postać tabletki 
Składnik paracetamol 
Ocena Nie dodano jeszcze żadnej oceny. Kliknij aby dodać ocenę jako pierwszy!

Oceny i opinie

Twoja ocena


Podobne produkty

Apap uśmierza bóle różnego pochodzenia, a dodatkowo skutecznie zwalcza gorączkę, nie obniżając prawidłowej temperatury ciała. Efekt terapeutyczny występuje...

Preparat o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym ...

Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
Uwaga! Serwis nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu.
Znajdziesz tutaj informacje na temat działania, składu, przeznaczenia, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz kosmetyków.
Wszelkie wątpliwości koniecznie konsultuj z lekarzem lub farmaceutą.
Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego produktu.
Za pośrednictwem strony nie można kupować produktów.